روش انجام معاملات غیر حضوری در بورس چیست؟

بورس آنلاین,بورس ثبت نام انلاین,ثبت نام غیر حضوری در بورس
سپتامبر 24, 2020 کسب و کار by مدیر سایت

انجام معاملات غیر حضوری و اینترنتی

بورس آنلاین یا معاملات غیر حضوری چیست؟ در واقع می توان گفت معاملات غیر حضوری یا معاملات برخط مجوز خرید و فروش سهام توسط مشتری یا سرمایه گذار به صورت آنلاین است. در این فرایند سرمایه گذار بعد از اینکه مجوز فعالیت آنلاین را از طرف کار گزاری دریافت کرد می تواند به صورت مستقیم اقدام به خرید و فروش سهام خود از طریق ضفحه معاملات آنلاین کند. برای انجام معاملات آنلاین بعد از اینکه معامله در صفحه معاملات آنلاین و توسط سرمایه گذار ثبت شد به صورت مستقیم به هسته معاملات برای انجام معامله ارسال می شود و همچنین مسئولیت تمام سفارشات ارسال شده بر عهده مشتری خواهد بود. برای ثبت نام غیر حضوری بورس نیاز به حضور در شعب کار گزاری ندارید. بلکه قادر هستید بخشی یا تمام ثبت نام را به طور الکترونیکی انجام دهید و از این راه بتوانید فرایند ثبت نام خودتان را تسریع ببخشید و همچنین در صرف زمان خود صرفه جویی کنید.

بورس آنلاین,بورس ثبت نام انلاین,ثبت نام غیر حضوری در بورس,

ثبت نام غیر حضوری در بورس

افراد برای انجام معاملات غیر حضوری در بورس باید به کار گزاری مراجعه کرده و کد بورسی دریافت کنند. در اوایل دهه 90 افراد برای اینکه کد بورسی خودشان را دریافت کنند حتما باید به صورت حضوری به کار گزاری مراجعه می کردند و فرم های متعددی را که سازمان تعریف کرده بود را پر می کردند. عموما هر فردی باید یک الی دو ساعت برای انجام این کار زمان صرف می کرد تا بتواند تمامی اطلاعات خواسته شده در فرم ها را تکمیل نماید.

همچنین در اکثر فرم ها موارد تکراری زیادی به چشم می خورد که این خود موضوعی فرسایشی محسوب می شد اما جز ضروریات ثبت نام می باشد اما طی سالیان اخیر کارگزاری ها شرایطی را فراهم کرده است تا هم سرعت ثبت نام افراد تسریع پیدا کند و هم در زمان صرفه جویی شود در حال حاضر آن ها گزینه ای با عنوان ثبت نام غیر حضوری را در سایت تعریف کرده اند که هر ساعتی از روز می توانید بخش عمده ای از فرایند ثبت نام تان را انجام دهید. عموما برای ثبت نام اطلاعاتی که در فرم ثبت نام می باشد از شما پرسیده می شود. اطلاعاتی اعم، از نام و نام خانوادگی، شماره شناسنامه، سری شناسنامه، تاریخ تولد، محل تولد و سایر اطلاعات هویتی که در کارت ملی و شناسنامه شما موجود است که از طریق فرم های اینترنتی از شما پرسیده می شود.و با تکمیل اطلاعات می توانید به معاملات غیر حضوری در بورس بپردازید.

فیلد هایی که شما برای خرید و فروش سهام باید پر کنید

نماد: نماد شرکتی که شما قصد خرید سهام آن یا فروش آن را دارید

سرمایه: مقدار ریالی معامله است که حداقل 100 هزار تومان( 1 میلیون ریال ) باشد.با پر کردن این گزینه حجم سفارش شما به طور اتوماتیک و بر اساس قیمتی که خودتان وارد کردید تکمیل می شود( سرمایه تقسیم بر قیمت می شود و حجم بدست می آید)

قیمت: منظور از قیمت در واقع قیمت ارسالی برای سفارش خرید یا فروش سهام است در روش انجام معاملات غیر حضوری در بورس قیمت وارد شده باید بین دو بازه قیمت که کنار فیلد قیمت است باشد.

حجم: تعداد سهامی که شما قصد خرید یا فروش آن را دارید در سفارش خرید در صورتی که سرمایه و قیمت سفارش را وارد کرده باشید حجم به طور خودکار محاسبه و درج خواهد شد.

معاملات غیر حضوری در بورس,بورس آنلاین,بورس ثبت نام انلاین,

منبع مالی

در صورتی که شما موجودی حساب خودتان را افزایش داده ید باید حساب نزد کارگزاری را انتخاب کنید. همچنین اگر شما حساب بانکی تان را به حساب معاملاتی متصل کرده باشید قادر خواهید بود که منبع برداشت پول را روی حساب بانکی تان قرار دهید تا پول به طور مستقیم از حساب بانکی تان برداشته شود بدون اینکه نیازی به وارد کردن مشخصات بانکی باشد.

اعتبار

این گزینه مدت زمان باقی ماندن سفارش در سامانه بورس آنلاین را نشان می دهد.

بعد از اینکه شما تمامی فیلد های مورد نظر را پر کردید اگر قصد خرید داشته باشید در صورت موجود بودن پول در حساب تان روی دکمه خرید کلیک کنید. اما اگر قصدتان فروش سهام یا اوراق بهادار را داشتید فرم دیگری مانند فرم خرید را مشاهده می کنید که تنها تفاوت آن این است که به جای دکمه خرید دکمه فروش جای آن را می گیرد. شما می توانید سفارش های انجام شده سهام هایی که خریداری کرده اید یا موجود دارید را در سیستم آنلاین مشاهده کنید. همچنین تمامی تراکنش های انجام شده پول های که واریز کردید یا از حساب برداشت کرده اید همگی لیست شده و هر زمانی که شما بخواهید می توانید به آن ها دسترسی داشته باشید. در بخش دارایی سهام تمامی سهام های خریداری شده را می تواند در صورت تمایل با کلیک روی دکمه های قرمز یا سبز به خرید بیشتر یا فروش آن دارایی اقدام کنید. شما با تمام راه و روش های گفته شده می توانید معاملات غیر حضوری در بورس را به بهترین نحوه انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *