فروش تعهدی سهام

بازار فروش تعهدی سهام,خرید و فروش تعهدی سهام,فروش تعهدی سهام
سپتامبر 30, 2020 کسب و کار by مدیر سایت

خرید و فروش تعهدی سهام

فروش تعهدی سهام از فرایند جالبی برخوردار است. تصور کنید که در حال خواندن مجله و یا گوش دادن به رادیو هستید، در همان لحظه متوجه خبری می شوید. قیمت سهام بسیار کاهش یافته و نرخ یک سهام دچار افت شدیدی شده است. هنگامی که شما این خبر را می شنوید یا می خوانید هیچ انگیزه ای برای خرید سهام پیدا نمی کنید و خیلی راحت از کنار آن رد می شوید. اما جالب است که بدانید شما می توانید با قرض گرفتن سهام و یا فروش تعهدی سهام، سود بسیار بالایی را روانه حساب بانکی خود کنید.

پس اگر قصد دارید از طریق قرض گرفتن سهام، و با استفاده از چند راهکار مالی ساده سود خوبی را کسب کنید،. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

بازار فروش تعهدی سهام,خرید و فروش تعهدی سهام,فروش تعهدی سهام,

فروش تعهدی سهام چیست ؟

فروش تعهدی سهام  یکی از ابزار مالی در کاربرد در بازار بورس ایران می باشد. برای مثال فرض کنید که در یک صبح آفتابی زیبا، شما با استفاده از لپ تاپ و یا موبایل خود در حال جستجو در اینترنت، خرید آنلاین و یا دنبال کردن شبکه های اجتماعی و اخبار روز می باشید، در همان لحظه خبری نظر شما را جلب می کند که نوشته شده، قیمت یک سهم به خصوص دچار کاهش شدیدی شده و نرخ این سهام افت زیادی پیدا کرده. شاید این خبر برای شما خیلی مهم نباشد و با خود فکر کنید که شما هیچ سهامی هم ندارید. اما خوب است که بدانید شما با قرض گرفتن یک سهام از دارنده آن و با فروش این سهام در بازار بورس، می توانید سود بسیار بالایی را به دست آورید. پس اگر قصد افزایش درآمد خود با فروش تعهدی سهام در بورس را دارید حتما روش های زیر آن ها را اجرایی کنید.

  • وارد بازار بورس شوید و یک سهام به خصوص از دارندگان آن قرض بگیرید
  • با کمی صبر و انتظار شاهد افزایش قیمت این سهم می شوید
  • بعد از افزایش نرخ سهام آن را در بازار بورس به فروش برسانید
  • سپس در مقابل سهمی که از دارنده قرض گرفته اید ، متعهد شوید که علاوه بر اصل سهام یک درصد نرخ بهره حاصل از سود را به فرد پرداخت کنید.

فروش تعهدی سهام چیست,بازار فروش تعهدی سهام,خرید و فروش تعهدی سهام,

به این چرخه اقتصادی فروش تعهدی سهام می گویند که سود حاصل از انجام این کار بسیار بالا می باشد. اگر با این تعاریف موضوع را به خوبی متوجه نشدید، به مثال متن زیر توجه کنید:

برای مثال فرض کنید که قیمت سهام آهن ۹۰۰ تومان است. طبق تحلیل ها و بررسی های انجام شده توسط خود شما، متوجه می شوید که نرخ این سهم در چند روز آینده کاهش خواهد یافت در این لحظه شما با انجام پنج مرحله پولساز، سود بسیار بالایی را روانه حساب بانکی خود کنید.

  • شما ۱۲۰۰۰ سهم آهن را از طریق دارندگان آن ، قرض می گیرد
  • ۱۲۰۰۰ تومان سهم آهن را با قیمت فعلی ۹۰۰ یه فروش می رسانید
  • با انجام کمی صبر و انتظار و بعد از گذشت چهار الی پنج روز شاهد کاهش شدید نرخ سهام خود از ۹۰۰ تومان به ۲۰۰ تومان می شوید
  • ۱۲۰۰۰ سهم آهن را یا قیمت ۵۰۰ تومان از بازار خریداری می کنید
  • ۱۲۰۰۰ سهم آهن را به قرض دهنده بر می گردانید و علاوه بر آن باید یک درصد از سود حاصل فروش سهام خود را به فرد دارنده پرداخت کنید

به عبارتی شما با انجام این پنج گام و استفاده از فروش تعهدی سهام در بورس ، سود مالی بسیار بالایی را کسب می کنید .

فروش تعهدی سهام,فروش تعهدی سهام چیست,بازار فروش تعهدی سهام,

بازار فروش تعهدی سهام

این روز ها بازار بورس در ایران بسیار پر طرفدار شده و افراد زیادی از این راه کسب درآمد می کند. چرا که سود حاصل از فروش تعهدی سهام  در بازار بورس بسیار بالا می باشد اما فروش این سهام معایب خود را هم دارد و یک نوع ریسک بزرگ در زمینه سهام می باشد. برای مثال فرض کنید که شما ۱۱۰۰۰ سهام فولاد را از فرد سهام دار قرض میگیرید ، و دو سناریو برای نتیجه این کار وجود دارد.‌

سناریوی اول

قیمت ۱۱۰۰۰ سهام فولاد شما چهار صد هزار تومان باشد و یا توجه به بررسی و تحلیل هایی که  انجام داده اید ، ممکن است  قسمت این سهام بالا برود و از چهارصد تومان به دو میلیون تومان برسد و سود بسیار بالایی را کسب کنید.

سناریوی دوم

در سناریوی دوم ممکن است تحلیل ها و بررسی های شما، نشان دهنده افزایش قیمت سهام شما باشد و شما انتظار سود نسبتا زیادی را داشته باشید اما ناگهان متوجه می شوید که نرخ سهام شما کاهش یافته و از چهار صد هزار تومان به صد هزار تومان رسیده. به طور کلی سرمایه گذاری در بازار بورس و سهام ریسک بزرگی است چرا که هر لحظه آن اتفاقات متفاوت و گوناگونی رخ می دهد.

معامله های فروش سهام تعهدی در چه زمان و مکانی انجام می شود ؟

معامله های فروش سهام  توسط متقاضی و قرض دهنده انجام می شود که معمولا با ثبت نام در سامانه تامین می‌ توانند معاملات خود را انجام دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *