همه چیز درباره بیت کوین کش

بیت کوین کش,تحلیل بیت کوین کش

بیت کوین کش یکی دیگر از ارزهای دیجیتال است که از طریق یک فورک بلاک چین بیت کوین به دلیل اختلاف نظری که بین فعالان بیت کوین وجود داشت در سال 2017 ساخته شد. از این رو می توان گفت این ارز دیجیتال از جمله ارزهای جدید و نوپا می باشد. این ارز دیجیتال دارای تفاوت هایی با بیت کوین می باشد و در واقع به منظور رفع برخی از مشکلات بیت کوین عرضه گردید. اگر می خواهید با بیت کوین کش و دلیل پیدایش آن بیشتر آشنا شوید تا پایان با ما همراه باشید.

پیدایش بیت کوین کش

بیت کوین به عنوان یکی از قدیمی ترین و اولین ارزهای دیجیتال از همان آغاز پیدایش با مشکلاتی مانند سرعت پایین همراه بود و همین مسئله موجب شده بود که چالش های فراوانی داشته باشد. علاوه بر این بیت کوین نمی تواند بیشتر از هفت تراکنش درهر ثانیه داشته باشد و وجود چنین مشکلی موجب می شد که در پرداخت های روزمره کمتر از آن استفاده شود. به همین دلیل تصمیم گرفته شد با ارائه بیت کوین کش سرعت تراکنش ها را افزایش و همچنین کارمزد آن ها را کاهش دهند تا از این ارز دیجیتال در فروشگاه ها به عنوان یک روش پرداختی استفاده نمایند و این چنین بود که ارز دیجیتال بیت کوین کش وارد بازار ارزهای دیجیتال گردید.

بیت کوین کش,تحلیل بیت کوین کش,بیت کوین کش,

بیت کوین کش چیست؟

بیت کوین کش در واقع یک ارز دیجیتال است که قصد دارد به عنوان بیت کوینی عمل نماید که سرعت تراکنش های آن بالا است تا بتواند به عنوان یک پول مورد استفاده قرار بگیرد. بیت کوین کش یک انشعاب یا فورکی از بیت کوین است که به منظور به دست آوردن آن از مکانیسم ماینینگ استفاده می نمایند.

بیت کوین کش چگونه کار می کند؟

اکنون که به تحلیل بیت کوین کش پرداختیم نیاز است که نحوه عملکرد آن را نیز مورد بررسی قرار دهیم. فناوری بیت کوین کش و بیت کوین کاملا مشابه یکدیگر هستند و به اندازه 21 میلیون قابل عرضه می باشد. هنگامی که بیت کوین کش عرضه شد تمامی افرادی که بیت کوین داشتند بیت کوین کش را به شکل خودکار دریافت می نمودند. بیت کوین کش نیز به عنوان یک سیستم پرداخت مورد استفاده قرار می گرفت با این تفاوت که تراکنش های آن در زمان کوتاه تر و با کارمزد کمتری انجام می شدند. امروزه بیت کوین کش در میان ارزهای دیجیتال در رتبه 5 قرار دارد و در بسیاری از صرافی ها مورد معامله قرار می گیرد اما همچنان سرمایه گذاران فراوانی وجود دارد که نتوانسته اند به آن اعتماد کنند و با خرید آن سرمایه گذاری انجام دهند.

نحوه استخراج بیت کوین کش

همانطور که می دانید هیچ کدام از ارزهای دیجیتال را هیچ ارگان یا شخصی کنترل نمی کند و بر آن ها نظارت ندارد و به عبارتی کنترل این شبکه توسط دولت ها صورت نمی گیرد. در مورد بیت کوین کش نیز به عنوان یک ارز دیجیتال همین شرایط وجود دارد. به عبارتی دیگر می توان گفت این ارز غیر متمرکز است. در شبکه های غیر متمرکز تراکنش ها باید توسط نودها مورد تایید قرار بگیرند. این کار توسط ماینر ها یا همان استخراج کننده ها صورت می گیرد.

تحلیل بیت کوین کش,بیت کوین کش,تحلیل بیت کوین کش,

در واقع هنگامی که ماینرها در بلاک چین معادلات ریاضی بسیار دشوار را حل می کنند و نود نیز بتواند در شبکه این معادله را حل نماید بلاک تراکنش مورد تایید قرار می گیرد. در نتیجه ماینر به ازای این تراکنش های تایید شده بیت کوین کش به عنوان پاداش دریافت می کند.

با استقبال بسیار خوبی که امروزه مردم از ارزهای دیجیتال و بیت کوین کش داشته اند در حال حاضر رقابت بر سر استخراج بیت کوین کش بسیار سخت شده است و فقط ماینرهایی می توانند در این زمینه موفق شوند که دارای قدرت تحلیل معاملات بسیار بالایی باشند. در واقع افرادی که می خواهند سرمایه گذاری دقیقی بر روی بیت کوین کش داشته باشند باید از توان محاسباتی بالایی برخوردار باشند.

وجود چنین شرایطی موجب شده که افراد تازه وارد دغدغه هایی برای ورود به بازار ارز دیجیتال داشته باشند. این افراد برای آنکه دچار ضرر و زیان نشوند می توانند از استخرهای استخراج استفاده نمایند و به این ترتیب با شبکه ای از استخراج کنندگان همراه شوند. اگر چه در این روش سود حاصله بین تمامی افراد گروه تقسیم می شود و میزان سود کمتر است اما مقدار ضرر و زیان احتمالی فرد را کاهش می دهد. استخرهای استخراج متعددی وجود دارد که سرمایه گذاران با بررسی آن ها می توانند یک استخر مناسب انتخاب نمایند و در آن عضو شوند.

سخن پایانی

توجه داشته باشید اگر چه ارزهای دیجیتال با رشد قابل توجهی که داشته اند روند قیمت صعودی دارند اما همیشه سود آور نیستند و یک ارز دیجیتال مانند بیت کوین کش حتی می تواند موجب خسارت به سرمایه گذار نیز شود. بنابراین سعی کنید که ابتدا دانش و مهارت خود را در این زمینه افزایش دهید و با اطلاعات کامل به سرمایه گذاری در این زمینه بپردازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *