همه چیز درباره ارز دیجیتال و انواع آن

ارز دیجیتال,ارز دیجیتال چیست,انواع ارزهای دیجیتال
ژانویه 9, 2021 کسب و کار by mis.hoseinpour

آیا شیوه های درآمدزایی از ارز دیجیتال را می دانید؟ برای اینکه بتوانید به درآمد خوب و قابل توجهی برسید اول باید ارزهای دیجیتال را بشناسید. ارز دیجیتال در واقع نوعی پول های اینترنتی و مجازی است، که به حالت فیزیکی قابلیت خرج کردن ندارد. این نوع پول برخلاف سایر ارزهای رایج هر مملکتی از پشتیبانی بانک و دولت برخوردار نمی باشد، اما مزایای و محاسن فراوان تری نسبت به وجه های عادی به خود اختصاص داده اند. حال با هم به ویژگی های ارزهای دیجیتال و انواع آن می پردازیم و از مزایا و معایبش باخبر می شویم.

ارز دیجیتال چگونه کار می کند؟

ارزهای دیجیتال با پردازش کامپیوترهای عظیم الجثه و با کمک ماینرها یا همان استخراج کنندگان به راحتی قابلیت تبدیل در بازار تجاری جهان را دارند. با استفاده از این ارزها می توان مبالغ بسیار بالا را واریز یا برداشت نمود. طبق هر تراکنش 21 میلیون دلار را وارد چرخه اقتصاد دیجیتالی کرده و حد فاصل پایان هر تراکنش تا شروع مرحله جدید فقط 10 دقیقه به طول می انجامد. از همین رو از این پردازش ها برای پولشویی، و خرید و فروش در سطوح بسیار گسترده بهره می گیرند.

تمامی امور مربوط به تولید و استخراج توسط داده های کامپیوتری که بر روی بلاک چین ها فعالند، صورت می پذیرد، که از دخالت های انسانی به طور کامل مبرا می باشد. با شروع هر عملیات استخراج تمام کامپیوترها فعال شده و با سرعت بالا به رمزگشایی از معادلات طراحی شده توسط برنامه نویسان می پردازند، هر ماینری که زودتر به رمز دست پیدا کند، تمام سود حاصل از استخراج را دریافت نموده و به صورت مساوی بین تمام سرمایه گذاران زیر مجموعه خودش تقسیم می کند. تمام واریزها به صورت آنی و خودکار انجام شده و از هرگونه دخل و تصرف انسانی به دور هستند.

ارز دیجیتال,ارز دیجیتال چیست,انواع ارزهای دیجیتال,

انواع ارزهای دیجیتال

اتریوم: در سال 2013 شخصی به نام ویتالیک بوترین، اولین سکه های تولید شده خود را به بازار ارز دیجیتال وارد نمود. اتریوم بر پلتفرم اتر فعال شده و برای ساخت توکن ها مورد استفاده قرار می گیرد. اتریوم نسل دوم ارزهای مجازی به شمار می روند، که با انگیزه هوشمند سازی برنامه های غیرمتمرکز ایجاد گردیده اند.

بیت کوین: بیت کوین در سال 2008 به عنوان یکی از معتبرترین پول های الکترونیکی به بازار تجارت دیجیتال وارد گردید. در حال حاظر بیت کوین از اعتبار بسیار بالایی برخوردار می باشد، که به صورت غیرمتمرکز در تمام معاملات کوچک و بزرگ قابل اجرا است. بیت کوین در انحصار شخص، سازمان، گروه یا ارگان خاصی نیست و از سوی بانک ها پشتیبانی دریافت نمی کند. هدف از استخراج بیت کوین بالا بردن امنیت انتقال یا ذخیره کردن پول بوده و به راحتی و در کمترین زمان می توان آن را در بازار به وجه رایج تبدیل نمود. مقدار ارزش این ارزهای دیجیتالی را میزان عرضه و تقاضای شان در صرافی ها و کارگزاری ها تعیین می کنند. تولید و استخراج بیت کوین با محدودیت نیز روبه رو می باشد و در هر تراکنش نباید از 21 میلیون بگذرد.

ریپل: ریپل هم یکی از پلتفرم های ارز دیجیتال است که با فناوری درون شبکه ای دریافت و پرداخت می گردد. ریپل از سیستم استخراج بر بلاک چین ها استفاده نمی کند، بلکه با مکانیزم جمعی و با تایید سرورها در عرض چند ثانیه به پردازش و تراکنش می پردازد. ریپل در واقع سرشاخه به شمار می رود و زیرمجموعه هایی با نام هایXRP- XRapid- XCurrent را دارد. ریپل قابلیت های دیگری همچون: ضدجعل بودن، انجام سریع تر تراکنش ها، قابلیت پرداخت و دریافت وام، خنثی بودن در مقابل تورم و اتصال آسان به شبکه های پرداخت  را دارا می باشند.

درآمدزایی از ارز دیجیتال,ارز دیجیتال,ارز دیجیتال چیست,

لایت کوین: یکی از کهن ترین کوین های موجود در بازار ازر دیجیتال لایت کوین می باشد؛ که توسط شخصی به نام چارلز لی در سال 2011 تولید و استخراج گردید. این نوع ارز دیجیتال بر خلاف سایر ارزها قابلیت فعال سازی بر پلتفرم های متنوعی را دارد و نیازی به یک پلتفرم اختصاصی نیست. لایت کوین محدودیت های استخراج را نداشته و تقریبا می تواند 4 برابر سایر ارزها فعالیت کند. سرعت پردازش ها نیز در این نوع وجه مجازی خیره کننده است و در هر 5/2 دقیقه یک فرایند تراکنش را تکمیل می کند.

همانطور که بیان کردیم ارز دیجیتال در انجام معاملات سنگین در تجارت های کلان جهانی نقشی با اهمیت و اساسی را ایفا می کند. اما باید توجه داشته باشید، که هر کدام از ارزهای نام برده علاوه بر مزایا، معایبی نیز خواهند داشت. به طور مثال ممکن است باهر بار سرمایه گذاری به جای سود، ضرر نصیب تان شود، ویا امکان دریافت پول به دلیل مرتبط نبودن بانک مورد نظر شما با شبکه ارز جهانی وجود نداشته باشد. استخراج کننده ها باید به صورت مداوم دستگاه های پردازنده خود را به روز رسانی نمایند، تا از سرعت در رقابت جا نمانند. هر اندازه قدرت تراکنش کامپیوترها افزایش یابد، سرعت حل معادلات طراحی شده بر بلاک چین ها نیز افزایش یافته و درآمدهای قابل توجهی را به دنبال خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *