شغل های پردرآمد مربوط به کامپیوتر

برنامه نویس کامپیوتر,تحلیلگر سیستم کامپیوتر,شغل های مربوط به کامپیوتر
ژانویه 19, 2021 کسب و کار by mis.hoseinpour

با پیشرفت ابزارهای رایانه ای در جهان شغل های مربوط به کامپیوتر هم به وسعت و تکثر فراوانی رسیده است. افرادی که در رشته کامپیوتر و مشتقاتش فارغ التحصیل می شوند، با کمی تلاش، سرمایه و هوش می توانند به راحتی کار پیدا کرده و یا خود به عنوان کارآفرین شرکت های مرتبط با رشته تحصیلی شان را تاسیس نمایند.

دنیای کامپیوتر طیف گسترده و متنوعی دارد، و برای تمام اشخاصی که به این شاخه از تکنولوژی علاقه و احاطه پیدا کرده اند، راه های کسب درآمد بیشماری را می توان یافت. اگر در دانشگاه رشته ای متفاوت از رایانه آموخته اید با شرکت در کارگاه های آموزشی یا کلاس های فراگیری کامپیوتر در برخی از شغل های وابسته به کامپیوتر به فعالیت مشغول شوید.

تحلیلگر سیستم کامپیوتر

به طور قطع یکی از شاخه های پردرآمد رشته کامپیوتر، تحلیلگری سیستم های کامپیوتر می باشد. تحلیلگران کار طراحی، نظارت و نگهداری پایگاه های کاری متناسب با نیاز برنامه نویسان و مهندسان کامپیوتر را بر عهده می گیرند. افرادی که در این شغل به فعالیت مشغولند باید علاوه بر داشتن مدارک دانشگاهی، توانایی تفکیک مشکلات و یافتن راه حل منطقی، مهارت در برقراری ارتباط با تمام مدارج سازمانی و پیش بینی نیازهای یک شرکت را به خوبی بدانند.

هکر اخلاقی

شاید با شنیدن نام هکر به یاد شخصیت های خلافکار فیلم های اکشن بیوفتید، اما باید بگوییم هک یکی از شاخه های مربوط به کامپیوتر است، که از درآمد بالایی نیز برخوردار می باشد. هکرها باید به تمام اصول و شیوه های حملات سایبری آگاهی داشته و راه های خنثی نمودن آن ها را نیز بیاموزند. این اشخاص باید مهارت بالایی در شناخت سیستم های رایانه داشته و بتوانند به رفع مشکلات احتمالی هر برنامه یا سیستم بپردازند.

مهندس نرم افزار

مهندس نرم افزار، کار طراحی و توسعه برنامه ها و راه حل های نرم افزاری شرکت ها برای مرتبط شدن به سیستم جهانی را برعهده دارند. یک مهندس نرم افزار به تمام ریزه کاری های یک رایانه، موبایل، و نرم افزارهای مالی  و دنیای وب احاطه کامل دارد. آشنایی با سیستم های مختلف پایگاه داده ها، تبحر در رفع اشکال از نرم افزارها، مهارت کارگروهی، قدرت تحلیل عالی موقعیت ها و توان توسعه بخشی به سیستم های نرم افزاری از جمله خصوصیات بارز یک مهندس نرم افزار به شمار می رود.

برنامه نویس کامپیوتر,تحلیلگر سیستم کامپیوتر,شغل های مربوط به کامپیوتر,

تحلیلگر امنیت داده ها

داده های مضر و ویرانگر زیادی وجود دارند که امنیت سیستم های سازمانی رایانه ها را به خطر می اندازند. تمام سازمان ها، شرکت ها و ادارات سالانه هزینه های فراوانی را بابت بالابردن ضریب امنیتی داده ها در نظر می گیرند. تحلیلگر امنیت داده ها با تسلط بر شیوه تنظیم برنامه های رایانه و تبحر در طراحی الگوریتم های مدل سازی داده ها، وظیفه برقراری نظم و امنیت کامپیوترها را برعهده دارد.

برنامه نویس کامپیوتر

برنامه نویسی کامپیوتر از جمله شغل های مربوط به کامپیوتر می باشد، که جزو بیشترین صاحبان درآمد نیز به شمار می رود. تبحر بر الگوهای برنامه نویسی متنوع، مهارت در شناخت ساختارهای بنیادی داده ها و برخورداری از دانش زبان برنامه نویسی از جمله مشخصات یک برنامه نویس ماهر محسوب می گردد.

مهندس سخت افزاری کامپیوتر

مهندسین سخت افزاری رایانه ها کار توسعه و طراحی تجهیزات به کار رفته در ساختار تشکیل دهنده یک کامپیوتر را برعهده دارند. یک مهندس سخت افزار باید به جدیدترین نسخه های موجود در بازار دسترسی و احاطه داشته باشد و بتواند، متناسب با نوع سیستم عامل یک رایانه، آن را ارتقا دهد. به روز بودن تجهیزات رایانه ای، تبحر در تعمیر کامپیوتر و تمام ملحقاتش همچون اسکنر، پرینتر و سایر بخش ها، داشتن دانش کافی در زمینه مدارهای دیجیتالی و آزمایش کردن مدل های سخت افزاری تکمیل شده، همگی از مشخصات یک مهندس کامپیوتر خوب محسوب می گردد.

مهندسی شبکه های رایانه ای

مهندس شبکه های رایانه ای وظیفه برنامه ریزی، نظارت و اجرای صحیح برنامه ها در شبکه  شرکت ها را بر عهده دارد. شغلی بسیار پردرآمد با حاشیه امنیتی بالا که به مهارت هایی از قبیل شناخت دقیق اپلیکیشن ها، تبحر در اجرای امنیت سایبری و تجربه عملی فراوان در حوزه داده های سیستمی، نیازمند می باشد.

مدیر بانک اطلاعاتی

یک مدیر بانک اطلاعاتی وظیفه ایجاد هماهنگی تغییرات ایجاد شده بر پایگاه های داده ها را بر عهده دارد. ضمن اینکه باید به مواردی همچون، هماهنگی بین برنامه ریزی و شیوه اجرای موارد امنیتی نیز بپردازد. شغلی عالی با درآمدهای چشمگیر و در عین حال سخت که با چالش های عجیبی مانند: مواجه شدن با افراد پرخاشگر، رقابت تنگاتنگ در کار، محدودیت زمانی برای انجام فعالیت ها، تامین سلامت کارکنان و قبول مسئولیت اشتباه زیردستان، رو به رو می شوند.

معمار برنامه های کامپیوتر

معماری برنامه های رایانه یکی دیگر از شغل های وابسته به کامپیوتر به شمار می رود، که به طراحی و اجرای صندوق برنامه های شرکت ها می پردازد. توسعه دهندگان برنامه ها تحت نظارت معمار برنامه ، محصول تولید شده را در سیستم های کامپیوتری به کار برده و به اجرا می گذارند. این اشخاص باید به تمام مشخصات سخت افزاری و نرم افزاری کامپیوتر آشنایی کامل داشته باشند و با بروز هر اشکال بتوانند ضمن شناخت نقاط مورد آسیب،د راه حل مناسب را بیابند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *