معرفی ثروتمندترین افراد جهان

افراد ثروتمند جهان,ثروتمندترین افراد جهان,جذب ثروت
دسامبر 12, 2020 کسب و کار by mis.hoseinpour

افراد ثروتمند جهان را می توان به عنوان کسانی که توانسته اند ثروت زیادی را در طی فعالیت های مختلف به دست آورند برای شما بیان کرد، هر کدام از این افراد از کارهایی ابتدایی که در گذشته داشته اند توانسته به ثروت های آنچ نان دست پیدا کند. در ادامه مطلب شما را با افراد ثروتمند دنیا آشنا خواهیم کرد.

جف بزوس مدیر عامل و مالک آمازون

یکی از بزرگ ترین میلیاردر های جهان جف بزوس مدیر عامل آمازون می باشد. وی در سال 1994 کمپانی آمازون را در گاراژ خود تاسیس نمود. او در ابتدای تاسیس مدیرعاملی شرکت را در دست داشت و بر همان سمت خود باقی ماند. 12 درصد از سهام آمازون متعلق به جف می باشد. بزوس بعد از اینکه تحصیلات خود را در دانشگاه به اتمام رساند در شرکت های مختلفی مثل فیتل مشغول به کار شد.

در این دوران رشد بی نظیر وب توجه او را به خود جلب کرد. بزوس که یکی از ثروتمندان جهان می باشد در سال 1394 متوجه شد که رشد استفاده از اینترنت نسبت به سال قبل 23 درصد افزایش داشته است. به همین علت به فکر ایجاد یک فروشگاه آنلاین افتاد و شروع به تحقیقاتی در این زمینه نمود. بزوس همچنین صاحب شرکت هوا فضای بلو ارجین و واشنگتن پست می باشد. این شرکت هوا فضا بر روی ساخت موشک های تجاری تمرکز دارد.

برنارد آرنو رئیس و مدیر عامل شرکت lvamh

آرنو یک بازرگان، سرمایه دار و کار آفرین فرانسوی می باشد. که بر اساس آمارهای موجود دارایی وی حدود 110 میلیارد دلار برآورد شده است. برنارد یکی از بزرگ ترین نوآوران در دنیا به شمار می رود که در زمینه کالای لوکس فعالیت دارد و امروزه 70 برند مشهور را در اختیار دارد، که از جمله آن ها لویی ویتون و سفورا است که بر روی آن ها نظارت دارد. دختر وی دلفین معاون اجرایی لوی ویتون می باشد. این شرکت با خرید بیش از اندازه مشتریان چینی در زمینه فروش و سود رکورد قابل تحسینی را به دست آورد.

افراد ثروتمند جهان,ثروتمندترین افراد جهان,جذب ثروت,

وارن بافت مدیر عامل شرکت هاتاوی

وارن بافت مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره شرکت برکشایر هاتاوی می باشد و صاحب شرکت های دیگری مثل کوئین، گایکو، مارس اینکورپوریتد و هاینز می باشد، همچنین در شرکت های جنرال الکتریک، اپل، ساکس، گلدمن، کوکاکولا، پپسی، آی بی ام، بنک آو آمریکا و ولز فارگو دارای سهام می باشد. وارن بافت که با اسم پیشگوی اوهاما شناخته می شود، یکی از افراد ثروتمند جهان می باشد و موفق ترین سرمایه گذار تاریخ محسوب می شود. وی صاحب بیش از 60 درصد کمپانی بیمه اتومبیل جیکو، رستوران های زنجیره ای دیری کوئین و تولید کننده باتری دوراسل می باشد.

بیل گیتس

ویلیام هنری بیل گیتس بازرگان، سرمایه دار، کار آفرین و مدیر ارشد اجرایی آمریکایی می باشد. وی در سال 1973 به دانشگاه هاروارد رفت  و در آن جا با استیمو بقالمر آشنا شد. در زمان دانشجویی بیل توانست زبان برنامه نویسی بیسیک را برای اولین میکرو کامپیوتر ها بنویسد. در سال دوم دانشگاه را رها نمود و تمام تلاش خود را برای ساخت شرکت مایکروسافت به کار گرفت، در نهایت با همکاری دوست دوران بچگی یعنی اپل الن شرکت مایکرو سافت را در سال 1975 تاسیس نماید. آن ها بر این باور بودند که کامپیوتر در سراسر دنیا به ابزاری ارزشمند تبدیل خواهد شد. بیل گیتس تا سال 2017 در لیست افراد ثروتمند جهان در رده اول قرار داشت، اما در سال های بعد جف بزوس با دارایی 112 میلیارد دلار توانست از وی پیشی بگیرد.

بیل گیتس و ملیندا همسر وی مدیریت بزرگ ترین خیریه دنیا را بر عهده دارند، این خیریه متعلق به بیل و ملیندا می باشد که برای بهبود سلامت جهانی و ایجاد فرصت برای مرم تمامی کشورهای در حال فعالیت است. بیل گیس تنها یک درصد از سهام خود در شرکت مایکروسافت را به فروش نگذاشته است و مابقی سهام خود را برای سرمایه گذاری در زمینه های دیگر واگذار نموده است.  بیل گیتش برای جذب ثروت توانست از شرکتی که راه اندازی نمود کمک زیادی بگیرد و در سال 2018 پل آلن دوست و شریک خود را از دست داد، بنابراین هنوز هم مدیر عاملی شرکت را بر عهده دارد.

کارلوس اسلیم هلو رئیس آمریکا موویل

کارولوس اسلیم یکی از ثروتمند ترین افراد مکزیکی می باشد، که امروزه نظارت بر بزرگ ترین شرکت مخابراتی موبایل آمریکا را در اختیار دارد. او در سال 1990 سهامی را در تلمکس خریداری نمود  که امروزه به عنوان بخشی از آمریکا موویل به شمار می رود. وی در شرکت های بسیاری در حال فعالیت است و سهام آن ها را در اختیار دارد، همچنین 17 درصد از سهام نیویورک تامیز را در اختیار دارد. داماد اسلیم طراحی موزه سومایا مکزیکو سیتی را بر عهده دارد، در این موزه کلکسیون هنری اسلیم قرار گرفته است.

افراد ثروتمند جهان,ثروتمندترین افراد جهان,جذب ثروت,

آمانسیو اورتگا خرده فروش جهان

اورتگا که یکی از افراد ثروتمند جهان می باشد در سن 14 سالگی کار خود را در یک مغازه لباس فروشی شروع نمود  او حتی نتوانست دوران دبیرستان خود را به اتمام برساند. آمانسیو در طی دورانی که در این مغازه به عنوان باربر کار می کرد، به این نتیجه رسید که هزینه تولید پوشاک از مرحله طراحی تا عرضه به فروشگاه ها خیلی زیاد می شود، بنابراین به اهمیت واسطه بودن در این وسط پی برد، در نتیجه به فکر عرضه کالای بدون واسطه افتاد. او بعد از گذشت سال ها توانست استراتژی خود را با موفقیت در زارا پیاده نماید. وی پیشگام مد سریع می باشد و شرکت خرده فروشی ایندیتکس را تاسیس نموده است، که به زنجیره مد زارا معروف می باشد. این شرکت را با همسر خود روزالیا تاسیس نمود، اما همسر وی در سال 2013 از دنیا رفت. اورتگا 60 درصد از سهام زنجیره مد زارا را در اختیار دارد که در بورس اوراق بهادار مادرید سهام خود را عرضه نموده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *