چه شغل هایی برای افراد درونگرا و منزوی مناسب است

افراد درونگر,بهترین شغل برای افراد درونگرا,شغل های مناسب برای افراد درونگر
ژانویه 5, 2021 کسب و کار by mis.hoseinpour

بهترین شغل برای افراد درونگرا چه مواردی است؟ آیا تا به حال با افراد درونگرا برخورد داشته اید و یا کسانی را می شناسید که علاوه هوش و استعداد بالا توانایی انجام هر کاری را ندارند؟ بسیاری از اشخاص منزوی علیرغم توانایی بالایی که در انجام وظایف و فعالیت های سخت در ذهن و وجودشان نهادینه شده است، اما قادر نخواهند بود که آن را به منصه ظهور برسانند، از همین رو باید در مشاغل خاص و ویژه ای مشغول شوند. حال در این مقاله قصد معرفی شغل هایی را داریم که برای اشخاص منزوی مناسب بوده و می توانند به بهترین وجه استعدادهای خود را نشان دهند.

محقق

تحقیق و جستجو در زمینه های مختلف یکی از شغل های مناسب برای افراد درونگرابه شمار می رود. هر حرفه ای که در زمینه بررسی مطالعات، انجام مکاتبات علمی و کارهای انفرادی ، به راحتی سطح هوش و استعداد افراد منزوی را به نمایش خواهد گذاشت. اشخاص درونگرا دوست ندارند خیلی در محیط های شلوغ و در جمع همکاران به فعالیت بپردازند و یا همواره مواردی تکراری و روتین را انجام دهند،  از همین رو یک آزمایشگاه کوچک یا کتابخانه بهترین محیط برای انجام فعالیتی متنوع محسوب می گردد.

امور مربوط به فناوری اطلاعات

امور مربوط به فناوری اطلاعات نیز از مشاغل  مورد علاقه افراد درونگرا می باشد. یک دفتر کار به همراه کامپیوتری که به شدت توانایی بروز خلاقیت ها را در آنان بالا می برد، محیطی رویایی برای افراد منزوی ایجاد می نماید. مشاغلی همچون مهندسی نرم افزار یا مدیریت سیستم ها به تمرکز و دقت بسیار بالایی نیاز دارد، که درونگراها به این سلاح مجهز هستند.

افراد درونگر,بهترین شغل برای افراد درونگرا,شغل های مناسب برای افراد درونگر,

ویرایشگر

ویراشگری به معنی اصلاح متون از لحاظ  نگارش، نکات دستوری و زیبایی شناسی می باشد. ویرایشگران معمولا در منزل کار می کنند و از محیط های پر رفت و آمد و شلوغ به دور هستند. به همین دلیل این شغل می تواند یکی از حرفه های ایده آل افراد منزوی و درونگرا به شمار رود. درونگراها اشخاصی خجالتی نیز بوده و از محیط های پر جمعیت فرار می کنند، بنابراین با ویرایشگری به آرامش فکری دست خواهند یافت.

کتابدار

کتابخانه ها بهترین محل برای افراد درونگرا محسوب می شوند، زیرا با فراغ بال و بدون هیچ استرسی قادرند به فعالیت های اجتماعی خود بپردازند. اشخاص منزوی با کار در سمت کتابدار هم از فضای پر تردد و استرس زا به دور هستند و هم در عین حال در بخش های اجتماعی به فعالیت مشغولند. انجام چنین کارهایی به نوعی در از بین بردن حس خجالت در این انسان ها تاثیر فراوانی خواهد داشت.

جنگلبانی

جنگل و محیط سرشار از آرامش، تازگی، طراوت و متنوعش نیز یکی دیگر از شغل های مناسب برای افراد درونگرا به شمار می رود. اشخاص منزوی همواره به دنبال محلی به دور از رفت و آمد می باشند، و چه جایی ایده آل تر از جنگل، که می توانند بدون استرس به فعالیت های خود پرداخته و خلاقیت خود را نیز شکوفا نمایند.

وکالت

اولین تصویری که از یک وکیل در ذهن ما ایجاد می شود، فردی با صدای رسا است که در محاکم قضایی به احقاق حق موکل خود می پردازد. اما جالب است بدانید که وکلا افرادی کاملا درونگرا هستند، که اکثر اوقات در حال بررسی نکات پرونده ها و تحقیق در امور حقوقی می باشند. علاوه بر این فرد درونگرا با قرار گرفتن در محیطی مانند دادگاه خود را برای رو به رو شدن با شرایط سخت محک زده و اعتماد به نفس فعالیت در جمع را نیز به دست می آورد.

مناسب ترین شغل برای افراد درونگرا,افراد درونگر,بهترین شغل برای افراد درونگرا,

خویش فرما یا کار آفرین

افراد درونگرا یا منزوی علیرغم ظاهرشان افرادی توانمند در مدیریت به شمار می روند. به همین دلیل ایجاد یک شغل یا کارگاه که آنان را به عنوان مدیر و کارآفرین معرفی نماید، می تواند یکی دیگر از مشاغل ایده آل برای این افراد محسوب گردد. حرفه هایی که به صورت مستقل اداره می شوند و فرد درونگرا به تنهایی قادر است در راس هرم به نظارت و مدیریت امور بپردازد، روحیه جمع پذیری آنان را افزایش داده و موجب می شود با اعتماد به نفس بیشتری در محافل گسترده تر حضور یابند.

بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی

امور تجاری و دورکاری هر دو از بهترین زمینه های مورد توجه افراد درونگرا می باشند، که به راحتی می توانند در محیط منزل و به دور از هرگونه تنش یا اضطرابی به بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی بپردازند. افراد منزوی تبحر خارق العاده ای در کامپیوتر و اینترنت دارند، و با راه اندازی صفحات اجتماعی قادرند، اوج هنر، خلاقیت و توانمندی خود را در این عرصه به رخ بکشند. هر حرفه ای که با به چالش کشیدن ذهن همراه باشد و در محیطی به دور از اجتماع قرار بگیرد؛ افراد منزوی را به شدن مجذوب کرده و با اشتیاق وصف ناپذیری با انجام امور محوله خواهند پرداخت.

شاید بسیاری از شغل ها و مهارت ها را بتوان با خیال راحت به افراد درونگرا سپرد، اما آنچه که آن ها از انجامش لذت برده و با حس رضایتمندی به آن می پردازند، معمولا پیرامون مشاغل ذکر شده می گردد. حال اگر شما نیز شغل های دیگری در این رابطه سراغ دارید حتما به افراد منزوی و درونگرا توصیه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *