معجزه ای بنام خندیدن که موجب طول عمر می شود

افزایش عمر با خندیدن,خنده و طول عمر

خنده و طول عمر، رابطه مستقیمی با هم دیگر دارند. گاهی اوقات، مشکلات مختلف مانند مسائل کاری، استرس های بی دلیل و … باعث بیماری های جسمی و روانی به خصوص افسردگی می شوند. در چنین شرایطی، انسان احساس نا امیدی می کند و روحیه خود را از دست می دهد.

یکی از کشفیات جالبی که دانشمندان اخیرا به آن دست یافته اند، اثر خندیدن بر سیستم ایمنی بدن و حتی افزایش طول عمر می باشد! جالب است بدانید، در برخی کشور های پیشرفته، برای فرار از گرفتاری ها و حس اضطراب، کلاس های خنده به صورت گروهی نیز برقرار می شوند!

با خندیدن و خوشحال بودن، فرد زندگی و خود را بیش تر از قبل دوست دارد و برای شخصیت و روح و روان خود نیز احترام قائل می شود. این روند، اعتماد به نفس انسان را افزایش و او را به فردی قدرتمند تبدیل می کند.

یکی دیگر از نکات جالب در رابطه با افزایش عمر با خندیدن این است که طرز خنده ما نیز اهمیت زیادی دارد! شاید در ابتدا باور این موضع برای تان سخت باشد اما این واقعی بودن آن ثابت شده است!

طبق پژوهش های صورت گرفته، کسانی که بلند و بی پروا می خندند و یا به اصطلاح قهقه می زنند، نسبت به افرادی که تنها یک لبخند جزئی را بر روی صورت خود به نمایش می گذارند، عمر بیش تری دارند! برای تشویق شما به خندیدن، برخی از اثرات مثبت خنده را برای تان ذکر خواهیم کرد:

افزایش عمر با خندیدن,خنده و طول عمر,افزایش عمر با خندیدن,

با خندیدن، مشکلات تان را بر طرف کنید!

امروزه، با وجود پیشرفت تکنولوژی و آسان تر شدن زندگی انسان نسبت به گذشته، به علت مشکلات مالی، سیاسی، خانوادگی و سایر موارد، اکثر افراد روز های خود را با استرس سپری می کنند و توانایی کنترل احساسات شان را ندارند.

گاهی اوقات، فردی با وجود گذراندن اوضاع و احوالی سخت و نا مناسب، هنگام رو به رو شدن با عزیزان شان، رفتار خوبی دارند و حتی موجب خندیدن آن ها هم می شوند.

بعد از گذشت اندک زمانی، این شخص، در اثر اوقات خوش و خنده های واقعی که داشته، می تواند برای مشکل به ظاهر حل نشدنی خود، راه حل درستی پیدا کند و آرامش را به خود برگرداند!

خنده و طول عمر,افزایش عمر با خندیدن,خنده و طول عمر,

خندیدن، زندگی شما را متحول می کند!

خندیدن، باعث می شود فرد سبک زندگی سالم تری داشته باشد. به عنوان مثال، شخصی با روح و روانی سالم، بیش تر به تناسب اندام و سلامتی خود اهمیت می دهد و غذا های چرب، پر کالری و فست فودی را کم تر مصرف می کند.

کسانی که زندگی خود را بر اساس این شیوه برنامه ریزی می کنند، نسبت به سایر افراد، سالم تر هستند و حتی در مواردی موفقیت های بیش تری هم دارند که همه این ها در نهایت، به خنده و طول عمر بیش تر آن فرد منجر می شوند!

با خنده و خوش رویی، رفتار تان با اطرافیان را بهبود ببخشید!

در بعضی موارد، انسان به علت فشار زندگی و …، برخوردی ناشایست با فرزند، همسر، همکاران و در کل اطرافیان خود دارد. این عمل، علاوه بر ناراحتی خود فرد، باعث آزرده خاطر شدن دیگران هم می شود.

یکی از راه های حل این مشکل، خندیدن به مسائلی است که در آن لحظه باعث ناراحتی شما شده اند! اگر در آینده، به مشکلات الان خود، حتی جزئی ترین آن ها فکر کنید، خود نیز به واکنش در حال حاضر تان می خندید!

بنا بر این، سعی کنید به جای سخت گرفتن زندگی و ناراحت کردن دیگران، از آن لذت ببرید و با خندیدن به مشکلات تان، راه حل صحیح آن ها را پیدا کنید؛ چرا که، خنده و طول عمر بیش تر، باعث زندگی شاد تر هم می شود!

افزایش عمر با خندیدن,خنده و طول عمر,افزایش عمر با خندیدن,

با لبخند زدن و خندیدن، بیماری ها را از خود دور کنید!

داشتن روحیه و شخصیتی قوی، برای همه افراد فارغ از جنسیت و سن آن ها، ضروری می باشد. به عنوان مثال، کسی که با افسردگی دست و پنجه نرم می کند، در صورت عدم درمان، شانس مبتلا شدن به سایر بیماری های جسمی و روحی را نیز در خود افزایش می دهد.

برعکس، فردی که به بیماری سختی مبتلا شده است، اگر به درمان خود امیدوار باشد، در نهایت بیماری خود را شکست می دهد و به سلامتی خود دوباره دست می یابد.

داشتن زندگی سالم و به دور از تنش و اضطراب و به خصوص طولانی، یکی از آرزو های همه انسان هاست. فردی که هر روز عمر خود را با گلایه و شکایت می گذراند و برای بهتر شدن وضع تلاشی نمی کند، در آخر با قلبی آکنده از حسرت و پشیمانی زندگی خود را به پایان می رساند.

اما انسان تلاشگر، از هر شکست و اتفاق خوب و بدی، درس می آموزد و دائم در حال پیشرفت کردن در عرصه های مختلف است.

در کل، همه چیز به خود ما و خواسته ما بستگی دارد. اگر ما به اندازه کافی تلاش و از استرس دوری کنیم، در نهایت با نتیجه ای که از خنده و طول عمر مفید مان گرفته ایم، همه مسئولیت های مان را به خوبی به پایان می رسانیم!

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *