آموزش مارکتینگ با چند نکته ساده

آموزش دیجیتال مارکتینگ اینستاگرام,آموزش فروش در اینستاگرام,آموزش مارکتینگ

آموزش مارکتینگ از جمله دوره های آموزشی است که امروزه به دلیل تحولاتی که در بازارهای اقتصادی به وجود آمده و رقابت سختی که بین شرکت ها وجود دارد طرفداران بسیاری پیدا کرده است. مارکتینگ یا همان علم بازاریابی کمک می کند که تولید کنندگان محصولات خود اعمم از کالا و خدمات را بتوانند به بهترین شکل ممکن به فروش برسانند که بیشترین سوددهی را برای آن ها داشته باشد. اگر شما نیز به مارکتینگ علاقمند هستید پس تا پایان با ما همراه باشید.

مارکتینگ چیست؟

بر اساس نظر متخصصین این علم بازاریابی یا مارکتینگ مجموعه فرآیندهایی است که طی مراحل دریافت محصول (کالا یا خدمت) از تولید کننده ها تا زمان تحویل آن ها به مشتری نقش و دخالت دارند. بازاریابی می تواند به صورت حضوری باشد و یا اینکه با استفاده از ابزارهای دیجیتال انجام شود که به آن دیجیتال مارکتینگ می گویند.

4 اصل مهم در آموزش مارکتینگ

در آموزش مارکتینگ به 4 اصل پایه و اساسی آن باید دقت نمود تا بتوان در این زمینه کاری به موفقیت دست یافت.

محصول

خلق ایده و تولید محصولات جدید در هر یک از کارخانجات و شرکت های تولیدی دارای مراحل مختلفی است و پس از تولید یک محصول بخش بازاریابی بررسی های لازم را بر روی آن انجام می دهد و در صورتی که تشخیص دهد مورد پسند مشتریان خواهد بود تعدادی از آن ها را تولید نموده و بهترین بسته بندی ممکن را برای آن انتخاب می کنند تا بتواند به مشتریان هدف بفروشد.

قیمت

شرکت ها باید حداقل قیمتی که محصول آن ها می تواند داشته باشد که با توجه به آن حداکثر سود را به دست آورند مشخص نماید. روش های مختلفی برای قیمت گذاری محصولات وجود دارد که یکی از بهترین آن ها مقایسه با محصولات رقیب و قیمت آن ها است. اما در مواردی که شرکت قصد عرضه محصول جدیدی را به بازار داشته باشد شرایط تعیین قیمت آن متفاوت خواهد بود و باید بررسی کنید که مشتریان چه مقدار پول را بابت خرید محصول آن ها حاضر هستند بپردازند. زیرا در صورتی که یک محصول در مقایسه با ارزش آن قیمت بالاتری داشته باشد قطعا از میزان فروش کمتری برخوردار خواهد بود.

توسعه

تولید کننده ها به منظور معرفی محصولات خود به مشتریان و علاقمند کردن آن ها به محصول از روش های مختلفی مانند تبلیغات بروشور و … استفاده می کنند و اطلاعاتی در رابطه با محصول در اختیار مشتری قرار می دهد. این کار موجب می شود که مشتری به خرید و تکرار مجددا آن مشتاق گردد.

مکان

در علم و آموزش مارکتینگ مکان در واقع به معنی توزیع و پخش می باشد و مشخص می کند که بهتر است محصول درچه زمانی و چه محلی به صورت کلی یا جزیی به فروش برسد.

اهداف دیجیتال مارکتینگ

قطعا مارکتینگ یا بازاریابی و تمامی افرادی که در این حوزه فعالیت دارند اهداف خاصی را دنبال می کنند که از مهم ترین و اصلی ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • جلب توجه بازار هدف
 • تسهیل انجام فرآیند خرید
 • جذب مشتری با استفاده از اقداماتی خاص ، آسان و کم خطر

بنابراین تمامی این اهداف مشخص می کند تخفیف، فروش، تعیین قیمت، مشخص نمودن تعداد کالا ها برای فروش و …در  مجموعه بازاریابی قرار گرفته اند و بازاریابی یکی از مهم ترین قسمت های هر نوع تجارتی می باشد.

آموزش دیجیتال مارکتینگ اینستاگرام,آموزش فروش در اینستاگرام,آموزش مارکتینگ,

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

همانطور که در بخش آموزش مارکتینگ و اصل های آن اشاره کردیم مارکتینگ دارای انواع مختلفی است که یکی از آن ها دیجیتال مارکتینگ می باشد. دیجیتال مارکتینگ به مجموعه فعالیت ها و ابزارهایی گفته می شود که در بستر دیجیتال (  اینترنت، وب، موبایل و …) به منظور فروش کالا و خدمات مورد استفاده قرار می گیرد. دیجیتال مارکتینگ می تواند به دو صورت بازاریابی آنلاین و بازاریابی آفلاین باشد.

ابزارهای دیجیتال مارکتینگ

در روش دیجیتال مارکتینگ به منظور برقراری ارتباط با مشتری و فروش بیشتر ابزارهایی وجود دارد که اگر به درستی انتخاب و استفاده شوند قطعا می تواند در میزان سود آوری شرکت یا کسب و کار موثر باشد. از مهم ترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • بازاریابی توسط موتورهای جستجو
 • بهینه سازی موتورهای جستجو
 • بازاریابی محتوا
 • بازاریابی درون گرا
 • تبلیغات بر اساس کلیک
 • بازاریابی شبکه های اجتماعی
 • تبلیغات بنری
 • بازاریابی شبکه های اجتماعی
 • ایمیل مارکتینگ استراتژی محتوا
 • تبلیغات موبایلی یا موبایل مارکتینگ
 • تولید محتوا

سخن پایانی

امروزه با پیشرفت تکنولوژی بیشتر افراد به منظور رفع نیازهای خود به اینترنت و شبکه های اجتماعی مراجعه می کنند. با توجه به اینکه بازاریابی باید در مکان و زمان مناسب انجام شود که بهترین نتیجه ممکن را داشته باشد، اکنون که اکثر مردم در اینترنت حضور دارند قطعا بازاریابی و مارکتینگ در زمینه  اینترنت می تواند بیشتر تاثیرگذار باشد. بنابراین افرادی که قصد دارند در این حوزه فعالیت داشته باشند بهتر است که ابتدا مفهوم دیجیتال مارکتینگ را درک نمایند و سپس از ابزارهای قوی آن در جهت عملکرد تخصصی تر و حرفه ای تر استفاده نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *