7 روش برای جلب رضایت مشتری

جلب رضایت مشتری,رضایت مشتری,روش جلب رضایت مشتری

جلب رضایت مشتری، شاخص مهمی برای اندازه گیری میزان وفاداری مشتری، کاهش ریزش مشتری و افزایش درآمد می باشد زیرا؛ داشتن مشتریان راضی، امتیازی است که هیچ کسب‌ و کاری نباید آن را از دست بدهد. در ادامه به معرفی چند روش برای رضایت مند بودن و جذب مشتری می پردازیم، همراه ما باشید.

  • داشتن رفتار خوب و مؤدبانه

یک روش مناسب و تأثیر گذار، قدردانی و تشکر کردن از مشتریان می باشد اما غافل گیری راهکار تاثیر گذارتری است. افراد هرگز اتفاقات خوشایند و غیر منتظره ‌ای که در زندگی برای شان اتفاق می ‌افتد را فراموش نمی‌ کنند و مهربانی تاثیر دائمی بر جای خواهد گذاشت. سعی کنید با ایجاد خلاقیت و نوآوری در کسب ‌و کار، عملکردی متفاوت ‌تر از دیگران داشته باشید و تشکر و حق شناسی از مشتریان را در دستور کار خود قرار دهید، زیرا انجام دادن این کار باعث جلب رضایت مشتری می شود.

  • مشاوره رایگان بدهید

اگر کار شما به شکلی است که می ‌توانید در ابتدا با ارائه مشاوره نظر مشتری را جلب کنید، این کار را به صورت رایگان برای  تبلیغات خود بکنید. بسیاری از مشاغل مانند حسابدار ها، مشاوران تغذیه و تناسب اندام، طراحان دکوراسیون داخلی و مشاوران بیمه می ‌توانند از این روش به خوبی استفاده کنند. شما مشاوره را با هدف جلب اعتماد آن ها انجام می ‌دهید پس صادقانه روش‌ هایی برای بهبود شرایط ‌شان پیشنهاد دهید، زیرا نحوه جلب رضایت مشتری بسیار با اهمیت می باشد.

جلب رضایت مشتری,رضایت مشتری,روش جلب رضایت مشتری,

  • اندازه‌ گیری رضایت مشتری را یاد بگیرید

اغلب اوقات شما نمی ‌توانید چیزی غیر ‌قابل اندازه ‌گیری را ارتقا بخشید، به همین علت باید یاد بگیرید چطور رضایت مشتری را اندازه‌ گیری کنید. راه‌ های متعددی برای درک احساس مشتری در مورد شرکت یا خدمات شما وجود دارد. به عنوان مثال، می ‌توانید پس از انجام خدمات یک نظر‌ سنجی تلفنی یا این که یک نظرسنجی بررسی بفرستید. به خاطر داشته باشید، تنها افرادی با نظرات قوی برای پاسخ گویی وقت خواهند گذاشت، بنابراین در پاسخ‌ هایی که دریافت می‌ کنید منتظر هرگونه نظر احتمالی باشید.

  • محصول را به طور کامل به مشتری معرفی کنید

یک مورد دیگر از روش جلب رضایت مشتری، معرفی کامل محصول به آن ها می باشد. برای معرفی محصول باید تمام توان خودتان را به کار بگیرید و آن را کامل به مخاطب معرفی کنید و مزایا، معایب، مشکلات و همه چیز را در مورد این محصول برای مشتری توضیح دهید و از گفتن معایب محصول ترسی نداشته باشید. مطمئن باشید صداقت شما با مخاطب، منجر به افزایش اعتماد او و فروش شما خواهد شد. این را هم یادتان باشد که مشتری تفاوت فروشنده رو راست و سود جو را خیلی زود متوجه می ‌شود.

نحوه جلب رضایت مشتری,جلب رضایت مشتری,رضایت مشتری,

  • در کار خود تخصص داشته باشید

مشتریان به کمک شما نیاز دارند، به همین دلیل است که شما را به خدمت گرفته یا محصول شما را خریداری کرده‌ اند. همان طور که گفته شد، نحوه جلب رضایت مشتری بسیار مهم می باشد و شما باید با آموزش و توانمند ‌سازی کارتان را دقیق و با تخصص پیش ببرید. زیرا اگر به عنوان یک کارشناس متخصص ظاهر شوید آن‌ ها به شما اعتماد می ‌کنند و برای کار با شما هیجان ‌زده خواهند بود.

  • سرعت عمل در انجام خدمات را فراموش نکنید

برای به حداقل رساندن اتلاف وقت، بسیار تلاش کنید، زیرا مشتریان همیشه محصولات و خدمات شرکتی را مناسب تر می دانند که برای زمان ارزش قائل باشد و از پیچیده کاری و تشریفات اضافی اداری دوری کند. برای انجام این روش جلب رضایت مشتری، سعی کنید که به خدمت رسانی خود سرعت بدهید و فرآیند کسب و کار خود را ساده و سریع به انجام برسانید. برای افزایش مشتریان و موفقیت بیشتر در کسب و کار، از اجرای این استراتژی غافل نشوید.

  • حذف اطلاعات نامناسب و غیر ضروری

اغلب برند هایی که اطلاعات مفید را در زمان مناسب برای مشتریان ارائه می کنند از محبوبیت بالاتری برخوردار هستند. برخی کارشناسان تاکید می کنند که اطلاعات نامناسب و غیر ضروری علاوه بر این که به جلب رضایت مشتریان نمی انجامد و حتی ممکن است به از دست مشتریان منجر بشود. یک مورد دیگر از روش جلب رضایت مشتری، این است که همیشه به کیفیت مطالب و اطلاعاتی که در اختیار مشتریان قرار می دهید توجه ویژه داشته باشید و از انتشار مطالب غیر مفید خودداری کنید.

روش جلب رضایت مشتری,نحوه جلب رضایت مشتری,جلب رضایت مشتری,

رضایت مشتری بهترین شاخص است تا نشان دهد چگونه احتمال دارد مشتری در آینده از شما خرید کند و نقش مهمی را در مقدار درآمد به دست آمده توسط مشتری برای کسب و کار شما ایفا می ‌کند. روش های ذکر شده مانند یک نکته کلیدی در وجه تمایز است که به شما کمک می ‌کند مشتری‌ های جدید را در فضای رقابتی کسب و کار خود، جذب کنید. همچنین اگر می ‌خواهید کسب و کار شما همیشه رونق داشته باشد، روش‌ جلب رضایت مشتری و حفظ مشتری را به برنامه ثابت کار خود تبدیل کنید تا مورد استقبال بیشتری از سوی مشتریان قرار گیرید.

ممنون از این که تا انتهای مطلب همراه ما بودید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *