بازاریابی شبکه ای چیست؟

بازاریابی شبکه ای,بهترین شرکت بازاریابی شبکه ای,تعریف بازاریابی شبکه ای

بازاریابی شبکه ای چیست؟

بازاریابی شبکه ای یکی از مباحث بسیار داغی می باشد که طی چند سال اخیر نظر جوانان بسیاری را به خود جلب نموده است. معمولا جوانان فکر می کنند که با استفاده از این روش می توانند یک شبه پولدار شوند و به تمامی آرزوهای خود برسند. اما با این وجود همچنان گروهی از افراد هستند که اطلاعات چندانی در رابطه با این موضوع ندارند. اگر می خواهید با مفهوم بازاریابی شبکه ای بیشتر آشنا شوید پس تا پایان با ما همراه باشید.

تعریف بازاریابی شبکه ای

بازاریابی شبکه ای در واقع بر گرفته از فرمول تصاعد می باشد که در کتاب مقدمات به آن اشاره شده و توسط اقلیدس به مردم جهان معرفی گردید. به عبارتی می توان گفت بازاریابی شبکه ای یکی از انواع بازاریابی است و دیدگاه کارشناسان آمریکایی در رابطه با آن به صورت زیر است:

در این روش که نوعی استراتژی فروش محسوب می شود شرکت ها بدون هیچگونه تبلیغات و حتی واسطه ای محصولات خود را به صورت تکی یا عمده به دست مشتری می رسانند و اگر مشتری از خرید خود راضی باشد، می تواند با معرفی محصولات شرکت به دیگران سود کسب کند. همچنین در روش بازاریابی شبکه ای یا بازاریابی چند سطحی (MLM) بازاریاب از مقدار فروش محصول افراد زیر شاخه خود که به واسطه او استخدام شده اند نیز سود می برد. بنابراین هر چقدر که تعداد زیر مجموعه های فرد بیشتر باشد قطعا درآمد بیشتری نیز خواهد داشت.

بازاریابی شبکه ای,بهترین شرکت بازاریابی شبکه ای,تعریف بازاریابی شبکه ای,

عضویت در بازاریابی شبکه ای

قطعا برای ورود و عضویت در بازاریابی شبکه ای نیز همانند هر شغل دیگری باید به یک سری اصول و مقررات توجه نمود و توانایی هایی ویژه ای داشت که از جمله آن می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • طراحی پلن بازاریابی شبکه
  • طراحی سیستم بازاریابی شبکه ای
  • محاسبات بازاریابی شبکه
  • نحوه تقسیم سود
  • راه اندازی سایت بازار یابی شبکه

نمی توان گفت که بازاریابی شبکه ای خوب است یا بد و در صورتی که فرد شرکت مناسبی را انتخاب نماید  این کار می تواند منبع درآمدی برای او باشد. بهترین شرکت بازاریابی شبکه ای باید دارای فاکتورهایی باشد که در ادامه به بررسی آن می پردازیم.

فاکتورهای بهترین شرکت بازاریابی شبکه ای

یک شرکت بازاریابی شبکه ای  موفق باید پلن های زیر را رعایت نماید تا بتواند به خوبی به رقابت با سایر شرکت ها بپردازد و افراد بتوانند از طریق آن درآمد کسب کنند.

کیفیت

با توجه به اینکه این شرکت ها محصولات خود را بدون هیچگونه تبلیغ و تلاشی وارد بازار می کنند و به دست مشتری می رسانند، بنابراین باید از بهترین و با کیفیت ترین کالاها استفاده نمایند تا موجب نارضایتی مشتریان نگردد و نظر آن ها را جلب نماید.

به کار گیری بازاریاب های حرفه ای

این شرکت ها برای موفقیت در بازار رقابت و فروش محصولات خود به بهترین شکل ممکن باید بازاریاب های مناسبی را استخدام نماید.

توجه به بسته بندی

بسته بندی زیبا و متفاوت محصولات در مقایسه با سایر محصولات مشابه می تواند تاثیر بسزایی در میزان فروش آن و جلب رضایت مشتریان داشته باشد.

پرهیز از دروغ

در این نوع از بازاریابی، بازاریاب ها برای آنکه بتوانند نظر اعتماد و نظر مشتریان را جلب نمایند هرگز نباید دروغ بگویند و باید تمام حقایق در رابطه با محصول خود را بیان کنند.

تفاوت شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

شرکت های هرمی در واقع شرکت هایی هستند در ازای وارد کردن افراد جدید به مجموعه به اعضا مبلغی پول می دهند و به میزانی که فرد بتوانند افراد بیشتری را جذب مجموعه نماید حق کمیسیون بیشتری به او تعلق می گیرد. به عبارتی در این شرکت ها محصولی برای فروش وجود ندارد و فقط پول هایی که مشتریان آورده اند توسط مجموعه جمع آوری می گردد بدون آنکه کار و فعالیتی با آن ها انجام شود. همین مسئله موجب می گردد که پس از مدتی هرم ریزش پیدا کند. با ریزش هرم تنها افرادی که در راس هرم قرار دارند به پول های فراوانی دست پیدا می کنند و سایر افراد و زیر شاخه ها سرمایه خود را از دست می دهند. فعالیت این شرکت ها در ایران غیر قانونی محسوب می شود. شرکت های بازاریابی شبکه ای کاملا از شرکت های هرمی متفاوت هستند، زیرا در آن ها مشتریان در ازای خرید محصول می پردازند و در جهت رضایت از محصول آن را به دیگران معرفی می کنند و درآمد خواهند داشت.

چگونه در سیستم بازاریابی شبکه ای موفق شویم؟

محصولاتی را برای عرضه انتخاب نمایید که از کیفیت بالایی برخوردار باشد تا مشتریان تمایل به خرید آن ها داشته باشند.

سعی کنید مهارت های مذاکره و فروش را به خوبی بیاموزید تا بتوانید ارتباط مناسب و موثری با مشتری برقرار نمایید.

تیم تشکیل بدهید و آن را به بهترین شکل مدیریت کنید تا روز به روز به تعداد اعضای تیم شما افزوده شود، زیرا از این راه پورسانت به دست می آورید.

 معایب بازاریابی شبکه ای

اگر به بررسی دقیق این شرکت ها بپردازید و با معایب بازاریابی شبکه ای آشنا شوید قطعا متوجه خواهید شد که این نوع از بازاریابی اساسا دارای نقص می باشد و در صورت نداشتن اطلاعات کافی در این زمینه قطعا افراد وارد تجارتی پر خطر خواهند شد که هر لحظه ممکن است تمام سرمایه خود را از دست بدهند و با مشکلات بسیاری مواجه شوند.

از مهم ترین معایب بازاریابی شبکه ای می توان به موارد زیر اشاره نمود.

ایجاد رقیب برای خود از طریق استخدام افراد زیر مجموعه

وجود تضاد بین درآمد منفعل و درآمد فعال. زیرا بخش قابل توجهی از سودی که افراد کسب می کنند از طریق جذب افراد جدید جهت فروش است نه معقوله فروش

استفاده از تکنیک شستشوی ذهنی برای جذب افراد و رسیدن به اهدافی که دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *