سوشیال تریدینگ چیست؟

سایت های تریدینگ,سوشیال تریدینگ,سوشیال تریدینگ چیست
سپتامبر 21, 2020 کسب و کار by مدیر سایت

سوشیال تریدینگ و مزایا و معایب آن

سوشیال تریدینگ یکی از روند های روبه رشد در بازار سهام و سایر بازارها است. کسانی که هیچ گاه سوشیال ترید ینگ را امتحان نکرده اند ممکن است که در ابتدا استرس داشته باشند که ایا این فعالیت ارزش زمانی را که می گذارند دارد یا خیر. اما زمانی که با مزایا و منفعت سوشیال تریدینگ آشنا شوند تمایل بیشتری برای ملحق شدن به شبکه های سوشیال تریدینگ یا کپی تریدینگ پیدا می کنند.

 

سایت های تریدینگ,سوشیال تریدینگ,سوشیال تریدینگ چیست,

ذات سوشیال تریدینگ

در واقع می توان گفت که سایت های تریدینگ شباهت زیادی به شبکه های اجتماعی معمولی دارند و تفاوت آن ها با شبکه اجتماعی این است که مردم به جای به اشتراک گذاشتن سلفی و سایر محتوای متفرقه شان به اشتراک گذاری معاملات شان می پردازند. همچنین یکی دیگر از ویژگی های مهم پلت فرم های سوشیال تریدینگ امکان کپی کردن سایر کاربران است. زمانی که شما معامله گری موفق با سبک معامله گری مناسب را می یابید. می توانید انتخاب کنید که استراتژی های او را دنبال کنید تا تمام معاملاتی که او انجام می دهد به طور اتوماتیک در حساب شما کپی شود.

در سوشیال تریدینگ نیازی نیست که شما اطلاعات حساب را برای کسی فاش کنید یا این که دسترسی به حساب معاملاتی تان را به سایت یا هر کس دیگری بدهید. همچنین اگر شما معامله گری موفق و کاربلد هستید می توانید یک در آمد جانبی با ارائه سیگنال و استراتژی تان به دیگران به دست آورید.

اکثر مردم سوشیال تریدینگ را به دلیل مفهوم باز آن ترجیح می دهند. کسب درآمد و عضویت در شبکه سوشیال ترید ینگ بسیار ساده است به این صورت که کاربر عضو شده و استراتژی های سود آور دیگران را کپی کرده یا این که خود به عنوان ارائه دهنده سیگنال و استراتژی به کسب درآمد بپردازد و اما منعفت دیگر سوشیال تریدینگ فرصت تعامل داشتن با سایر معامله گران است. شما می توانید شرایط بازار را ببینید و درباره شرایط بازار به طور لحظه ای گفتگو کنید.

مزیت های سوشیال تریدینگ,معایب سوشیال تریدینگ,نحوه کار سوشیال تریدینگ,

نحوه کار سوشیال تریدینگ چگونه است؟

کسانی که به ارائه سیگنال در شبکه های سوشیال تریدینگ می پردازند در عوض ارائه سرویس به دیگران پاداش دریافت می کنند. که این پرداخت می تواند یک پرداخت ماهانه ثابت درصدی از دارایی ها که تحت مدیریت دارند یا حتی درصد کوچکی از سود افرادی باشد که او دنبال می کند. شبکه های سوشیال تریدینگ برای کسانی که معاملات دیگر افراد را کپی می کنند رایگان می باشد و با دنبال کردن یک نفر هیچ وجهی به جز کارمزد معمول کارگزار پرداخت نمی شود.

یکی دیگر از مزایای سوشیال ترید ینگ این است که شما می توانید مطمئن باشید که استراتژی سود آور را انتخاب کنید و نتایجی واقعی بدست می آورید این در صورتی است که همه ارائه دهنده گان سیگنال در شبکه های سوشیال ترید ینگ موظف هستند که تمامی معاملات خودشان را فاش کنند. همچنین آمار های دقیقی از معاملات برای یک دنبال کننده وجود دارد تا قبل از دنبال کردن او آن ها را ببینند. این جزئیات برای فردی که تازه کار است و می خواهد تازه بداند که سوشیال تریدینگ چیست یک منبع عالی یادگیری به حساب می آید تا در آینده بتواند به عنوان یک معامله گر مستقل موفق شود. بعضی از شبکه های سوشیال تریدینگ ترجیح می دهند که معاملات باز را در آمارها مخفی نگه دارند یا این که به طور کلی لیست معاملات قبلی شان را فاش نکنند اما چنین کاری می تواند روی نرخ سود/ ریسک تاثیر بگذارد.

سایت های تریدینگ,سوشیال تریدینگ,سوشیال تریدینگ چیست,

مزیت های سوشیال تریدینگ

  • سوشیال تریدینگ مزایای قابل توجهی برای کابران دارد از جمله:
  • درآمد انفعالی برای کپی کننده هایی که از سیگنال ها استفاده می کنند.
  • فرصت پیگیری نتایج معاملات سایر افراد به صورت لحظه ای
  • درآمد اضافی برای معامله گران موفق از راه فروش سیگنال
  • فضای باز و شفاف به دلیل این که داده های افرادی که سیگنال ارائه می دهند به صورت خودکار فاش شده و ضررها عمدا نمی تواند مخفی بماند.
  • فضایی مناسب برای برقراری ارتباط با معامله گران و گوش دادن به پیش بینی آن ها و دیدن نظرت شان.

معایب سوشیال تریدینگ

هر چیزی در کنار مزایای که دارد معایبی هم دارد در بسیاری از سایت های تریدینگ ارائه دهنده گان به ریسک پذیری و سطح تجربیات دنبال کننده توجه زیادی نمی کنند بنابراین این نکته که یک دنبال کننده چه استراتژی را دنبال می کند بسیار حائز اهمیت است و باید مراقب باشند.

همچنین بعضی از دنبال کنندگان از اینکه معاملات با کندی و وقفه انجام می شود ناراضی هستند.

وقفه و کندی در معاملات ممکن است که نتایج متفاوتی از ارائه دهنده در استراتژی و سیگنال دریافت کنند. اما بعضی از شبکه های سوشیال تریدینگ این امکان را فراهم کرده اند تا یک دنبال کننده بتواند حداکثر میزان وقفه و خطای قابل قبول را تعیین کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *