اصلی ترین فاکتور های گوگل در مورد رتبه بندی سایت

رتبه بندی سایت در گوگل,رتبه بندی سایت ها در گوگل,سئوی محتوا

رتبه بندی سایت در گوگل باعث می شود که سایت شما در موتورهای جستجو در اولین صفحه قرار بگیرد. یعنی یکی از عنصرهایی که می تواند سایت شما را در صفحه اول قرار دهد رتبه بندی سایت می باشد. گوگل بیشتر از 200 عنصر را برای رتبه بندی سایت در نظر می گیرد اما لزومی ندارد که شما تمامی این موارد را رعایت نمایید، بنابراین تنها با رعایت چند مورد از مهم ترین فاکتورهای گوگل خواهید توانست که سایت خود را صفحه اول قرار دهید. البته توجه به این فاکتور به این معنی نیست که باید عناصر دیگر را نادیده بگیرید این موارد تنها به شما کمک می کنند که نحوه رتبه بندی سایت در گوگل را به خوبی یاد بگیرید.

گرفتن بک لینک معتبر

بک لینک ها به عنوان یکی از مهم ترین سیگنال های قدرت نمایی از سوی گوگل مطرح خواهند شد. بک لینک ها می توانند بر روی رتبه بندی سایت شما تاثیر زیادی بگذارند اما باید این را هم بدانید که بک لینک از طرف سایت های دور افتاده  و ساده نمی تواند بر روی سئوی سایت شما تاثیر چندانی بگذارد، برای ساخت بک لینک های مناسب باید نکاتی را رعایت نمایید تا بتواند بر روی سئوی شما تاثیر مثبتی بگذارد اگر به درستی از این بک لینک ها استفاده نشود رتبه سایت شما را پایین خواهد آورد. اما سوالی که این جا پیش می آید این است که گوگل چگونه برای نحوه رتبه بندی سایت در گوگل از بک لینک ها استفاده می کند؟

گوگل این مراحل را به کمک معیاری به اسم امتیاز لینک انجام می دهد این اعداد را از امتیاز هر کدام از لینک های ورودی به وب سایت شما به دست خواهد آمد. در نتیجه تعداد لینک ها بر روی امتیاز دهی موضوعی مهم به شمار می روند بنابراین باید از ساخت لینک های کم ارزش و اسپم دوری کنید. تا قبل از آپدیت های جدید گوگل از لینک های بی ارزش برای پایین آوردن رتبه سایت استفاده نمی شد، اما امروزه با وجود الگوریتم هایی مثل پنگوئن لینک های بی کیفیت باعث کاهش رتبه سایت خواهند شد.

رتبه بندی سایت در گوگل,رتبه بندی سایت ها در گوگل,سئوی محتوا,

سنجش کیفیت لینک ها: محاسبه کیفیت لینک ها کار سختی به نظر می رسد، همان طور که می دانید امتیاز لینک یکی از فاکتورهای رتبه بندی در گوگل به شمار می رود اما امروزه در دسترس عموم قرار ندارد بنابراین می توانید از ابزار Moz  استفاده کنید. با استفاده از این ابزار می توانید اعتبار صفحه های سایت و دامنه را بسنجید.

انکرتکست مرتبط: از دیگر فاکتورهایی برای سنجش اعتبار بک لینک های سایت شما مورد بررسی قرار می گیرد متن لینک می باشد. انکر تکست ها بر روی نحوه رتبه بندی سایت در گوگل تاثیر زیادی دارند. انکرتکست ها مانند محتوا اطلاعات بیشماری را به گوگل می دهند، به عنوان مثال گوگل از روی متن لینک خواهد فهمید که موضوع صفحه لینک شده چه می باشد. موضوع بعدی این است که هنگام ساخت بک لینک ها باید الگوریتم پنالتی را هم در نظر داشته باشید تا فراموش نکنید که موضوع لینک ها باید متفاوت باشد. علت این کار هم این است که زمانی که شما از کلمات تکراری برای لینک خود استفاده می کنید این الگوریتم می فهمد که لینک های شما بی ارزش هستند و جریمه ای را برای سایت شما قرار خواهد داد. 

سئوی محتوا

هر جا که سخن از نحوه رتبه بندی سایت در گوگل باشد ارائه محتوا های با کیفیت در اولویت قرار می گیرند. برای بهبود سئوی سایت باید از کلمات کلیدی مناسب استفاده کرد. یعنی از کلمات کلیدی باید در عنوان و تگ توضیحات استفاده نمایید. استفاده از کلمات کلیدی در متن محتوا می تواند تاثیری مثبتی بر روی سئو داشته باشد. هنگام نوشتن محتوا باید به طول آن نهایت دقت را داشته باشید برای نوشتن یک محتوای با کیفیت باید موضوع آن را در نظر داشته باشید  بر اساس آن تعداد کلمات محتوای خود را مشخص کنید.

سایت رتبه بندی گوگل,نحوه رتبه بندی سایت در گوگل,رتبه بندی سایت در گوگل,

بهینه سازی سایت

سایت شما باید از لحاظ فنی بهینه باشد  یعنی سایت شما از هر نظر باید بی عیب باشد از طرفی هم دو عنصر ریسپانسیو بودن و سرعت را در سایت باید در نظر داشته باشید. سرعت بارگذاری صفحه سایت ها تاثیری زیادی بر روی رتبه بندی سایت دارد چرا که کاربرانی که سرعت پایین صفحه ها را مشاهده کند سریع از صفحه مورد نظر خارج خواهند شد. از طرفی هم باید سایت خود را به نحوی طراحی کنید که بر روی گوشی های همراه هم بالا بیاید در غیر این صورت نباید انتظار داشته باشید که سایت شما در صفحه اول گوگل نمایش داده شود چرا که امروزه بیشتر کارهای اینترنتی به وسیله گوشی صورت می گیرد.

محتوای مفید

زمانی که کاربری یک کلمه کلیدی را در گوگل جستجو می کند با 10 سایت در صفحه اول رو به رو خواهد شد به احتمال زیاد اول بر روی لینکی که در اول صفحه قرار دارد کلیک خواهد کرد، اما زمانی که وارد می شود می بیند تمامی محتوا سایت مبنی بر تبلیغ یک محصول دارد در نتیجه باعث می شود به سایت دیگری مراجعه کند، بنابراین برای نحوه رتبه بندی سایت در گوگل باید محتواهایی با کیفیت و مناسب با موضوع ارائه دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *