چگونگی ثبت مکان در گوگل

ثبت آدرس در گوگل,ثبت مکان در گوگل,ثبت موقعیت مکانی در گوگل مپ

راهنمای کامل ثبت آدرس در گوگل

ثبت مکان در گوگل یکی از دغدغه هایی است که اکثر شرکت های داخل ایران دارند! و سوالی که برای بسیاری از وبمسترها پیش آمده این است که آیا ثبت مکان در گوگل می توانید در سئوی سایت تاثیری بگذارد؟ و یا سوالات از این دست که به تمام ان ها در همین مقالا پاسخ خواهیم داد. متاسفانه در طی تحریم هایی که آمریکا توسط ایران داشته است این موضوع تاثیر بسزایی بر روی کسب و کارها گذاشته و اکثر برنامه های کاربردی مانند گوگل مای بیزنس درایران مسدود هستند مگر اینکه از آی پی های دیگر استفاده کنید!

شاید بسیاری از کاربران بر این عقیده باشند که اصلا ثبت آدرس در گوگل به چه دردی می خورد؟ در پاسخ باید بگوییم که شما با این کار می توانید اعتبار شرکت را را افزایش دهید و همینطور در مسائلی مانند بهینه سازی سایت تان هم تاثیرات بسزایی بگذارید. پس اگر می خواهید وجه خوبی از کسب و کارتان در دنیای اینترنت به وجود آید حتما به فکر ثبت آدرس باشید. این تحریم ها به گونه ای سفت و سخت گرفته شده اند که حتی هیچ نامی از ایران در فهرست کشورها وجود ندارد! اما با این حال ما روش هایی موثر برای ثبت موقعیت مکانی کسب و کارهای مختلف پیدا کرده ایم که قصد داریم آن ها را در همین مقاله در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. در ادامه با ما همراه باشید.

ثبت آدرس در گوگل,ثبت مکان در گوگل,ثبت موقعیت مکانی در گوگل مپ,

مرحله اول:

در مرحله اول از ثبت مکان در گوگل ابتدا باید وارد این سایت شوید: gogle.com

سپس باید وارد حساب کاربری جیمیل تان شوید و اگر هم جیمیل ندارید حتما باید بسازید!

مرحله دوم:

در مرحله دوم از ثبت در گوگل مپ باید وارد گوگل مپ شوید. در این میان گوگل مپ تغییرات بسیاری داشته است و اگر قصد استفاده از آن را دارید باید حتما دقت کنید که گوگل مپ تان با زبان فارسی باشد، چراکه در غیر این صورت ثبت آدرس را برای تان پشتیبانی نخواهد کرد! علت آن هم این است که در گوگل مپ نام برخی از شهرها به زبان انگلیسی و لاتین وجود ندارد!

مراحل ثبت آدرس در گوگل,ثبت آدرس در گوگل,ثبت مکان در گوگل,

سپس آدرس مورد نظری که قصد ثبت آن در گوگل را دارید را وارد کنید و گزینه جستجو را فشار دهید و مانند عکس زیر بر روی گزینه سه خطی سمت چپ که منو نام دارد کلیک کنید تا باز شود:

ثبت موقعیت مکانی در گوگل مپ,مراحل ثبت آدرس در گوگل,ثبت آدرس در گوگل,

مرحله سوم:

در این مرحله از ثبت آدرس در گوگل باید روی گزینه ای که بر روی عکس مشخص کرده ایم یعنی Add a missing place که به معنی “اضافه کردن یک مکان جدید” می باش کلیک کنید.

ثبت مکان در گوگل,ثبت موقعیت مکانی در گوگل مپ,مراحل ثبت آدرس در گوگل,

مرحله چهارم:

در این مرحله کارتان کمی سخت تر خواهد شد و باید بیشتر دقت کنید! شما باید بر روی صفحه آدرس هایی که گوگل مپ بنابر جستجوی خودتان نمایش می دهد به حد کافی زوم کرده و سعی کنید دقیقا مکانی که شرکت یا آدرسی که قصد ثبت آن در گوگل را دارید را مشخص نمایید. برای اینکار باید بر روی نشانگر قرمز رنگی که در عکس مشاهده می کنید کلیک نمایید و برای پیدا کردن آدرس آن را تکان دهید. در همین حین که شما مشغول پیدا کردن ادرس هستید، خود گوگل به صورت اتوماتیک وار آدرس پیدا می کند. در این قسمت باید یک نکته را به شما یاد اوری کنیم. در کادری که در عکس مشاهده می کنید یعنی کادر دوم که نام آن “address”می باشد هیچگونه آدرسی ننویسید چراکه خود گوگل بر اساس تغییراتی که شما ایجاد می کنید، آدرس را می نویسد.

ثبت آدرس در گوگل,ثبت مکان در گوگل,ثبت موقعیت مکانی در گوگل مپ,

مرحله آخر:

در این مرحله از ثبت آدرس در گوگل نوبت به ثبت اطلاعات دقیق شرکت تان می رسد. در عکس بالا هر یک از مراحل و کادرهایی که باید در آن اطلاعات تان را بنویسید را مشخص کرده ایم. برای ثبت گروه کاری تان بهتر است آن را به صورت انگلیسی در گوکل ترنسلیت جستجو کنید تا بتوانید نام مناسب را وارد نمایید. توجه داشته باشید که در آن قسمت تنها یک دسته بندی قرار می گیرد.

وقتی که تمام این مراحل را انجام دادید باید تقریبا 24 ساعت صبر کنید تا محل مورد نظرتان در گوگل ثبت گردد. اگر به هر دلیلی اطلاعات درست را وارد نکرده باشید یا اینکه هر مشکل دیگری در ثبت مکان در گوگل تان پیش بیاید، گوگل آن ها را از طریق جیمیلی که دارید به شما منتقل خواهد کرد. یکی دیگر از نکات روند ثبت آدرس این است که ممکن است شما یک سری اطلاعات در خصوص آدرس خود در حین ثبت وارد کرده باشید اما پس از ثبت متوجه شدید که اطلاعات تان ناقص است، هیچ نگران نشوید.

تمامی مراحل ثبت آدرس در گوگل توسط ربات هایی انجام می شود که با هوش مصنوعی طراحی شده اند، پس این امکان وجود دارد که برخی از مراحل تاییده ثبت ادرس تان کمی طول بکشد. اما گوگل در این زمینه بسیار پیشرفته است و با ین وجود امکان دارد که پس از گذشت چند هفته یا چند ماه اطلاعات درست تان را ویرایش کند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *