چگونه برنامه نویسی اندروید یاد بگیریم؟

آموزش اندروید,آموزش برنامه نویسی,آموزش برنامه نویسی اندروید

یادگیری برنامه نویسی اندروید همانند هر زبان برنامه نویسی دیگری دارای پیش نیازهایی است که باید ابتدا به یاد گیری آن ها پرداخت. برنامه نویسی اندروید یکی محبوب ترین و پردرآمد ترین زبان های برنامه نویسی در ایران است. با توجه اینکه امروزه اکثر کارها موبایلی شده است و افراد سعی می کنند به صورت آنلاین به رفع مشکلات و نیازهای خود بپردازند تنوع اپلیکیشن های موبایلی که با استفاده از اندروید ساخته می شوند نیز افزایش یافته است. بازار کار خوب اندروید موجب شده که افرادی که علاقمند به حوزه برنامه نویسی هستند برنامه نویسی اندروید را برای شروع یادگیری برنامه نویسی انتخاب نمایند. یکی از سوالاتی که معمولا اکثر افرادی که می خواهند وارد کار برنامه نویسی اندروید شوند می پرسند این است که چگونه آن را یاد بگیریم؟ با ما همراه باشید تا به بررسی پاسخ این سوال بپردازیم.

پیش نیازهای یادگیری برنامه نویسی اندروید

برای آموزش برنامه نویسی اندروید و وارد شدن به این حوزه کاری قطعا یک سری پیش نیازهای فنی و غیر فنی دارد که باید به آن ها توجه نمایید. به طور کلی از پیش نیازهای اساسی اندروید می توان به موارد زیر اشاره نمود.

داشتن زمان و انرژی و انگیزه کافی

آشنایی با الگوریتم، ریاضیات و زبان انگلیسی

آشنایی با کامپیوتر و اینترنت

آشنایی با یک زبان برنامه نویسی با هدف توسعه اپلیکیشن های اندرویدی

یادگیری مفاهیم مربوط به کد نویسی شی گرایی

داشتن یک کامپیوتر خانگی یا لپ تاپ میان رده

نکته: در انتخاب زبان برنامه نویسی جهت یاد گیری بهتر است یکی از زبان های HTML، CSS ، JAVAscript را انتخاب نمایید، زیرا این زبان ها جز زبان های برنامه نویسی سمت کلاینت در وب هستند و همانطور که می دانید زبان برنامه نویسی اندروید نیز جز زبان های برنامه نویسی سمت کلاینت محسوب می شود بنابراین یادگیری کلیت کار از وب راحت تر خواهد بود و بعدا هنگام کار با زبان اندروید با سرعت بیشتری پیش خواهید رفت، زیرا قبلا به نحوی با برخی از مفاهیم آن و کاربردهایش آشنا شده اید.

آموزش اندروید,آموزش برنامه نویسی,آموزش برنامه نویسی اندروید,

انتخاب و یادگیری زبان برنامه نویسی

زبان های رسمی بسیاری توسط گوگل برای توسعه اپلیکیشن های اندرویدی معرفی شده اند که با استفاده از آن ها می توان به کد نویسی پرداخت . از جمله این زبان های برنامه نویسی می توان به موارد زیر اشاره نمود. برای یادگیری برنامه نویسی اندروید بهتر است یکی از آن ها را انتخاب نمایید.

زبان برنامه نویسی جاوا

زبان برنامه نویسی کاتلین

زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت

زبان برنامه نویسی سی شارپ

زبان برنامه نویسی پایتون

زبان برنامه نویسی بیسیک

در میان تمامی این زبان ها زبان جاوا و کاتلین از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند.

آشنایی با اصول برنامه نویسی شی گرایی

اگر می خواهید آموزش زبان برنامه نویسی اندروید را به طور حرفه ای و دقیق یاد بگیرید قطعا زبان برنامه نویسی جاوا بهترین گزینه برای شروع خواهد بود. با توجه به اینکه جاوا یک زبان شی گرا محسوب می شود نیاز است که مفاهیم شی گرای را نیز به خوبی بیاموزید. با استفاده از شی گرایی می توانید کد نویسی را برای خود ساده تر و لذت بخش نمایید، زیرا از طریق آن می توانید بسیاری از مشکلاتی را که در حین کد نویسی به وجود می آید را حل نمایید. کد نویسی به روش شی گرایی مزایای بسیاری دارد که از جمله مهم ترین آن ها می توان به مدیریت و نگهداری راحت کدها، کاهش یافتن زمان کد نویسی، استفاده از کدهای نوشته شده در پروژه های دیگر و کاهش قابل توجه میزان کد نویسی اشاره نمود.

برنامه نویسی اندروید,یادگیری اندروید,یادگیری برنامه نویسی,

با مقدمات برنامه نویسی اندروید آشنا شوید

پس از یادگیری جاوا حال باید با مقدمات اندروید و اندروید استودیو آشنا شوید و نحوه تولید اپلیکیشن های اندرویدی با استفاده از آن ها را یاد بگیرید. از جمله مواردی که نیاز است در این مرحله بیاموزید عبارت اند از:

معماری اندروید

عناصر طراحی متریال Material Design

اصول رابط کاربریDebugging

روش های رفع باگ

Firebase

Google Play

این ها تمامی موارد لازمی هستند که برای یادگیری برنامه نویسی اندروید لازم است فرا بگیرید.

تمرین کنید تا بتوانید پیشرفت نمایید

اکنون نیاز است که با نسخه های مختلف اندروید بیشتر آشنا شوید و با شبیه سازی Genymotion تمرین کنید و به این ترتیب چندین اپلیکیشن آزمایشی را تولید کنید تا یاد بگیرید که چگونه بهترین عملکرد ممکن را در ساخت اپلیکیشن های اندرویدی داشته باشید. برای شروع می توانید از نوشتن اپلیکیشن ماشین حساب را پیاده سازی کنید.

با شرکت در یک پروژه واقعی خود را محک بزنید

در نهایت برای آنکه متوجه شوید که چقدر در این مسیر موفق شده اید و توانسته اید پیشرفت کنید بهتر است در پروژه های واقعی شرکت کنید. در صورتی که تمامی این مراحل را با موفقیت طی کنید نیاز است که یادبگیرید که چگونه از طریق برنامه نویسی اندروید کسب درآمد کنید و وارد بازار کار شوید.

نتیجه گیری

اگر تلاش و پشتکار داشته باشید و تمامی اصول و قوانین مربوط به  یادگیری برنامه نویسی اندروید را به درستی درک و اجرا نمایید مطمئن باشید پس از مدتی قطعا می توانید به یک متخصص اندروید و فردی موفق در این حوزه تبدیل شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *