علت جریمه کردن برخی از سایت ها توسط گوگل چیست

جریمه گوگل,جریمه های گوگل,مجازات گوگل چیست

جریمه گوگل شامل سایت هایی می شود که پروتکل های سئو را به درستی رعایت نکرده اند،  Black Hat SEO انجام داده اند یا به دلیل آپدیت الگوریتم های گوگل جریمه شده اند. اگر می خواهید با مجازات گوگل و دلایل این نوع جریمه آگاه شوید تا انتهای این محتوا با ما همراه باشید.

مجازات گوگل چیست؟

هنگامی که سایتی به طور جزئی یا به طور کامل از فهرست Google حذف شود، بدان معنی بوده که وب سایت مربوطه مورد مجازات گوگل قرار گرفته است. مبتدیان وبلاگ نویسی و مدیرانی که تجربه کافی سئو ندارند، کلمات پاندا، پنگوئن، کبوتر و مرغ مگس خوار را که می شنوند، تعجب می کنند که چرا همه دنیای آنلاین در مورد این حیوانات صحبت می کنند! اینها عنوان هایی هستند که گوگل (و مطبوعات) به مجموعه تغییراتی که در الگوریتم رتبه بندی خود ایجاد کرده، داده است. گوگل رسماً اظهار داشت که هر ساله صدها تغییر در الگوریتم های جستجوی خود ایجاد می کند تا کیفیت نتایج جستجو را بهبود بخشند.

جریمه گوگل,جریمه های گوگل,مجازات گوگل چیست,

هر بار که آنها تغییری ایجاد می کنند، برندگان و بازندگان مشخص می شوند، این بدان معناست که برخی از وب سایت ها تحت تأثیرات مثبت قرار می گیرند زیرا رتبه بندی بهتری دارند (که نشان دهنده ترافیک ارگانیک بیشتر Google است) در حالی که برخی دیگر از وب سایت ها به دلیل پایین آمدن یا کاملاً از بین رفتن رتبه هایشان، بازدید خود را از دست می دهند. گوگل با این کار می خواهد به کاربران دسترسی به اطلاعات دقیق، محتوای بی نظیر و بهترین نویسندگان را بدهد. از این رو به طور مداوم الگوریتم های خود را تغییر داده و بهبود می بخشد تا بهترین وب ها تحت تأثیر آن قرار گیرند.

چرا گوگل سایت ها را جریمه می کند؟

در اینجا به چند مورد از اقداماتی که جریمه های گوگل را در پی دارد اشاره می کنیم.

جریمه گوگل,جریمه های گوگل,مجازات گوگل چیست,

  1. محتوای تکراری

چیزی که تا حد زیادی وب سایت ها را مجازات می کند داشتن محتوایی است که مکررا در متن استفاده شده باشد. محتوای اصلی ستون SEO بشمار می رود و Google فقط یکبار آن را فهرست می کند، بنابراین اگر شما تعداد زیادی محتوای تکراری دارید، گوگل آن را در نظر نمی گیرد. اساساً، استفاده از این تکنیک بی معنی است و باعث افزایش رتبه شما نمی شود.

اگر محتوا از سایت دیگری به سرقت برود، جریمه کردن وارد عمل می شود. محتوای تکراری، سرقت ادبی تلقی شده و سایت هایی که این کار را انجام می دهند، مورد جریمه گوگل قرار می گیرند. ارسال یک نقل قول یا یک مقاله گاه به گاه در سایت، بد نیست؛ اما نداشتن محتوای اصلی در وب سایت خود، به این معنی است که به احتمال زیاد هرگز آن صفحه در نتایج موتور جستجو دیده نمی شود. درنتیجه اطمینان حاصل کنید که محتوای شما منحصر به فرد و خوب نوشته شده باشد.

جریمه گوگل,جریمه های گوگل,مجازات گوگل چیست,

  1. مطالب دارای حق چاپ

Google این روزها با شدت بیشتری از مطالب دارای حق نسخه برداری دفاع می کند. استفاده غیرمجاز از تصاویر، فیلم ها و مقالات یک راه سریع برای گرفتن جریمه گوگل است. شاید کمی مبهم باشد، زیرا اغلب مردم حتی متوجه نمی شوند تصویری که استفاده می کنند، دارای حق چاپ است! به همین دلیل ما به افراد توصیه می کنیم: تصاویر و فیلم های خود را از وب سایت های رایگان مانند Pixabay و Unsplash بگیرند. اگر از مطالب دارای حق چاپ استفاده می کنید، مطمئن شوید که اجازه استفاده از آن را دارید.

  1. پیوندها و مطالب پنهان

یک ترفند شایع کلاهبرداری که کلاه سیاه ها علاقه مند به آن هستند، پنهان کردن مطالب خاص یا پیوندها در یک سایت است. این کار به این صورت انجام می شود که کاربران نسخه ای را ببینند اما ربات های گوگل نسخه دیگری را خزنده کنند. قرار دادن متن هم رنگ با پس زمینه یا پیوندهای مخفی به طوری که کاربران نتوانند آنها را ببینند از روش های معمول این کار است.

پیوندها و مطالب پنهان به این منظور در محتوا قرار می گیرند تا کلمات کلیدی اضافی در یک صفحه پر شود. گوگل اکنون در تشخیص این مسئله تبحر دارد و سایت هایی را که موارد مشابه را به موتورهای جستجو و کاربران نشان نمی دهند مجازات می کند. در واقع هر چیزی که مخفی باشد مشکوک تلقی می شود. هرگز پیوندی به همان رنگ پس زمینه صفحه یا دکمه ها ایجاد نکنید، تا جریمه های گوگل شامل حال سایت شما نشود.

  1. پر کردن کلمات کلیدی

کیورد استافینگ یکی از رایج ترین روش های SEO کلاه سیاه ها بوده که گوگل در مورد آن با قاطعیت وارد عمل می شود. با استفاده از مقدار غیر طبیعی کلمات کلیدی در محتوا، Google شما را بسیار سریع مجازات خواهد کرد. این روش برای مخاطبان نیز غیر قابل درک بوده و موجب می شود تا آنها به سرعت سایت شما را ترک کنند. این دلیل بزرگی برای جریمه گوگل است.

جریمه گوگل,جریمه های گوگل,مجازات گوگل چیست,

  1. ویروس ها، هک ها، نقض ها و فیشینگ ها

این روزها خصوصاً پس از نقض داده های فیسبوک، امنیت سایبری به یک موضوع مهم تبدیل شده است. Google سخت تلاش می کند تا به این اطمینان برسد که کاربران آنها هنگام بازدید از سایت ها، خود یا داده های آنلاین خود را در معرض خطر قرار نمی دهند. وب سایت هایی که هک شده اند، به ویروس آلوده باشند یا از آنها برای فیشینگ استفاده شود (استفاده از هویت جعلی برای جابجایی کاربران در انتقال اطلاعات حساس) ممنوع خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *