انواع روش های طراحی لوگو

روش های طراحی,روش های طراحی لوگو,لوگوهای تصویری

روش های طراحی لوگو به عنوان یک کار مهم برای معرفی نمودن برند های مختلف می باشد که شامل عنصرهایی مثل متن های معنی دار، طراحی نمودن ظاهر آن ها، رنگ و ترکیب مناسب لوگو ها و … می شود که لوگو ها را به چند دسته تقسیم بندی می کند. اول این موضوع را برای شما شرح خواهیم داد که چند نوع مختلف لوگو برای طراحی نمودن لوگوها وجود دارد  و به تفاوت های که با هم دیگر دارند می پردازیم. شرکت هایی که قصد دارند مخاطبان زیادی را به خود جذب کنند می تواند برای بازاریابی از طراحی لوگو های منحصر به فردی استفاده نمایند به طور کلی لوگوها به پنج دسته تقسیم می شوند که در زیر برای شما انواع روش های طراحی لوگو را معرفی می کنیم.

روش های طراحی,روش های طراحی لوگو,لوگوهای تصویری,

لوگوهای تصویری یا پیکتو گرام

یکی از روش هایی که برای طراحی لوگو مورد استفاده قرار می گیرد تصویری می باشد، که آرم خاصی را با شکل ها و یا خط های بدون نوشته طراحی می کنند. لوگوهای تصویری را با توجه به نوع تجارت یا مفهوم های مرتبط با آن طراحی می کنند که به عنوان یکی از رایج ترین روش های طراحی لوگو در تجارت های مختلف آن را به کار می برند، چرا که به راحتی می توان لوگو های تصویری را در ذهن حک نمود و بیننده های آن با دارا بودن هر زبان یا فرهنگ خاصی می توانند با لوگوی تصویری به خوبی ارباط برقرار کنند. اما باید بگوییم لوگوهای تصویری را زمانی به کار می برند که اسم و زمینه فعالیت مورد نظر برای تجارت شناخته شده باشد. در طراحی این نوع از لوگو دستورالعمل های مختلفی وجود دارد که شامل: آگاه بودن از مسائل تفاوت های فرهنگی و استفاده درست از نمادها یعنی از نمادهایی که در برخی از فرهنگ ها به کار برده نمی شود استفاده ننمایند، در صورتی که ممکن باشد در طراحی لوگوی تصویری از یک یا دو رنگ استفاده نمایند، از تصاویر و شکل های ساده برای طراحی لوگو استفاده کنند.

لوگوهای نوشتاری یا تایپوگرام

از دیگر روش های طراحی لوگو می توان لوگوهای تایپی را نام برد. در طراحی این نوع از لوگو اسم برند را با فونت های زیبا و یا سفارشی طراحی خواهند کرد و آن ها را در اختیار استفاده کنندگان قرار می دهند، به طور کلی لوگوی نوشتاری را که با توجه به سلیقه مشتری طراحی می کنند ، تغییرات کوچکی را در طراحی این نوع نوشته به کار می برند تا آن ها را به نوعی یونیک نشان دهند. یکی از ویژگی های مثبتی که در لوگوی نوشتاری می توان پیدا کرد این است که به زمان خاصی وابسته نیستند و می توان در هر زمانی که مایل بود از آن ها استفاده نمود.

لوگوهای ترکیبی

یکی از روش های که می توان در طراحی لوگو به کار برد ترکیبی می باشد به این معنی که لوگوهای تصویر را متنی را در یک قالب کنار هم می آورند. به طور کلی می توان گفت برای طراحی لوگوی ترکیبی انواع تصاویر، نمادها، نوشته و متن ها را در کنار هم قرار می دهند.متن های خاص همراه با یک نماد می تواند ترکیب مناسبی برای ارائه دادن تجارت شما باشد. با نرم افزار طراحی لوگو می توان این نوع از لوگوها را  به صورت متصل یا جدا از هم طراحی می نمایند و برای کسانی که می خواهند در کسب و کار خود موفق باشند و مشتری های زیاید داشتند باشند بهترین روش به مشار می رود چرا که از جذابیت فوق العاده ای برخوردار هستند  و شرکت، ارگان یا سازمان هارا به طور کامل معرفی می نماید و فعالیت ان ها را با نمادی که کنار ان قرار می دهند به نمایش می گذارد. به این نکته توجه داشته باشید که همیشه پیچیدگی نشان دهنده زیبایی و جذابیت نمی باشد بعضی اوقات در عین ساده بودن می توان مفاهیم و مقاصد مورد نظر را خود را به مخاطب منتقل نمود.

لوگوهای نوشتاری,روش های طراحی,روش های طراحی لوگو,

لوگوهای کلاسیک

یکی از طراحی هایی که امروزه خیلی کم مورد استفاده قرار می گیرد لوگوهای درهم بر هم و شلوغ می باشد که در طراحی آن ها اسم کامل برند را همراه با شکل ها، تصاویر و نمادهای مختلف به کار می برند. تقسیم بندی لوگو های کلاسیک به صورت شلوغ و درهم است، این نوع از روش طراحی نمودن لوگو به دلیل رعایت نکردن مهم ترین اصل طراحی یعنی سادگی زیاد توجه مخاطبان را به خود جلب نمی کند. یکی از نقاط ضعفی که در این نوع از لوگوها می توان مشاهده نمود این است که در اندازه های کوچک نمی توان آن را تشخیص داد. از لوگوهای کلاسیک در گذشته به وفور استفاده می شد. با توجه به نرم افزارهای طراحی لوگو به راحتی می توانید نماد یا برندی را که مد نظرتان است طراحی کرده و از آن بهره برداری نمایید.

لوگوهای نمادین یا مونوگرام

نوعی دیگر از روش های طراحی لوگو مونوگرام است که با استفاده از حرف و نماد لوگوی خاصی را طراحی می نمایند. در این نوع طراحی با استفاده از کلمات یا یک حرف یک نوشته را طراحی می کنند و آن را به صورت یک نماد در اختیار استفاده کنندگان قرار می دهند به این صورت که حرف به عنوان یک نماد خواهد بود. از این روش معمولا زمانی استفاده می کند که اسم برند طولانی و یا سخت باشد. یکی از مزیت های حرف نماد این است که باعث می شود راحت تر بتوانید نماد شرکت را به ذهن بسپارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *