همه چیز در مورد سئوی تکنیکال

انواع سئوی تکنیکال,سئوی تکنیکال,سئوی تکنیکال چیست
اکتبر 6, 2020 علمی by مدیر سایت

اگر قصد دارید مطالب مد نظرتان را به بهترین نحو بر روی سایت خود قرار دهید، در ابتدا باید قوانین سئو و مخصوصا نکات سئو تکنیکال را به طور کامل رعایت کنید. و در صورتی که مطالب شما مورد پسند موتور های جستجو گر گوگل باشد، تعداد بازدید کنندگان سایت شما بسیار افزایش می یابد و موقعیت های بازیابی زیادی برای شما فراهم می شود. اما سئوی تکنیکال چیست و چه کاربرد هایی دارد. برای یافتن پاسخ این سوال، در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

سئو چیست و چه کاربر هایی دارد؟

سئو به معنی بهینه سازی برای موتور های جستجو گر گوگل می باشد و به عبارتی عملکرد سایت شما را بهبود می بخشد و تعدد بازدید کنندگان سایت شما بسیار افزایش می دهد. همچنین در صورتی که قوانین و نکات سئو را به خوبی رعایت کنید، می توانید جزو رتبه های برتر گوگل شوید. اما برای رعایت قوانین سئوی سایت، باید نکات زیر را به طور کامل رعایت کنید.

ویرایش مطلب: برای رعایت قوانین سئو، در ابتدا باید به نوع محتوا، فواصل کلمات، علائم نگارشی، کلمات کلیدی و نوع توضیحات متا سایت  توجه کنید و در صورت وجود اشکال های نگارشی، آن ها را تصحیح و ویرایش کنید.

برنامه نویسی: اگر می خواهید مطالب مد نظر را بر روی سایت خود قرار دهید، باید به نوع و زبان برنامه نویسی سایت خود دقت کنید و با توجه به این نکات، مطلب مورد نظر خود را ویرایش کنید.

اچ تی ام ال: اچ تی ام ال، نوعی زبان برنامه نویسی ابر متنی است که  به عنوان یک عامل بسیار مهم، برای افزایش بازدید کنندگان سایت شناخته می شود. و در صورتی که این نکته را به خوبی رعایت کنید، می توانید در عرض چند ساعت تعداد بازدید کنندگان سایت خود را بسیار افزایش دهید.

اما جالب است بدانید که، برای افزایش بازدید کنندگان یک سایت توسط موتور های جستجو گر گوگل، تنها رعایت قوانین و نکات سئو کافی نیست. بلکه باید به نوع و قوانین سئوی تکنیکال نیز، دقت کنید و با رعایت این نکات، میزان موقعیت های بازرگانی سایت خود را افزایش دهید. اما سئوی تکنیکال چیست و چه کاربرد هایی دارد؟. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا شما را با انواع سئوی تکنیکال، و نکات آن آشنا کنیم.

انواع سئوی تکنیکال,سئوی تکنیکال,سئوی تکنیکال چیست,

سئوی تکنیکال چیست؟

به کلیه فعالیت های سئو به غیر از بهینه سازی محتوا و ساخت لینک سایت را، سئوی تکنیکال می نامند. سئوی فنی یا تکنیکال، تمامی نیاز های خزنده گوگل را برای کراول کردن صفحات سایت پوشش می دهد و می‌ تواند مرتبا و به طور دائم، مطالب و محتوای متنی سایت شما را بهینه سازی کند. این عمل، باعث افزایش بازدید کنندگان سایت می شود و موقعیت های بازرگانی و بازاریابی فراوانی را برای شما فراهم می کند. برای مثال، فرض کنید که شما برای پختن نوعی کیک فقط به سه ماده آرد، شیر و شکر دسترسی دارید و در صورتی که اصلی ترین ماده یعنی آرد را نداشته باشید، نمی توانید کیک مور نظر را تهیه کنید. در این شرایط می توان آرد را به سئوی فنی یا تکنیکال تشبیه کرد. به عبارتی اگر شما قصد ایجاد سایت و قرار دادن مطالب مورد نظر را داشته باشید، در ابتدا باید بر سئوی فنی یا تکنیکال تسلط یابید و بعد از آن، محتوا متنی مورد نظر را بنویسید و حتی گذاری کنید. به زبان ساده تر، رعایت قوانین و نکات سئوی فنی یا تکنیکال، اصلی ترین عامل برای ایجاد و ساخت یک سایت با کیفیت می باشد و در صورتی که بر این مهارت تسلط نداشته باشید نمی تواند سایت مورد نظر را ایجاد کنید و امکان قرار گیری مطالب را ندارید. اما در ادامه متن، با ما همراه باشید تا به شما نکاتی برای افزایش روند بهینه سازی سئوی فنی با تکنیکال، آموزش دهیم.

کاربرد سئوی تکنیکال,انواع سئوی تکنیکال,سئوی تکنیکال,

نکاتی برای افزایش روند بهینه سازی سایت از طریق سئوی تکنیکال

سرعت سایت: رعایت نکات ‌و قوانین سئوی فنی یا تکنیکال، می تواند موقعیت های بازاریابی بسیاری را برای شما فراهم کند و علاوه بر آن تعداد بازدید کنندگان سایت شما را افزایش دهد. اما برای ایجاد یک سایت، حتما میزان سرعت سایت خود توجه داشته باشید. و در صورتی که سایت شما بالای یک ثانیه تاخیر داشته باشد، تعداد بازدید کنندگان شما تا حد زیادی کاهش می یابد. همچنین اگر به اکثر سایت های فروشگاهی توجه کنید، متوجه می شوید که سرعت ای سایت ها، بسیار بالا بوده چرا که کند شدن روند سرعت سایت، باعث کاهش مشتریان و متقاضیان سایت، می شود.

استفاده از قالب های ساده: سعی کنید برای ایجاد سایت مد نظر، از قالب های ساده استفاده کنید. و حتما این نکته را در نظر داشته باشید که استفاده کمتر از قالب ها در سایت، باعث افزایش بازدید کنندگان سایت شما می شود.

بهینه سازی بصری سایت: هنگام ایجاد سایت مورد نظر و قرار گیری مطالب و محتوای متنی نوشته شده، حتما به حجم عکس های سایت دقت کنید. به عبارتی سعی می که حجم عکس های جای گذاری شده، زیر ۱۵۰ کیلو بایت باشد و در عین حال کیفیت بسیار بالایی داشته باشند. در صورتی که حجم عکس های بیش حد تعیین شده باشد، روند سرعت سایت، کاهش می یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *