همه چیز درباره بیماری دیابت

دیابت,قند خون
سپتامبر 9, 2021 علمی by مدیر سایت

 بیماری دیابت یکی از شایع ترین بیماری ها در افراد است که تمامی سنین را می تواند درگیر نماید. همانند دیگر بیماری ها، این بیماری نیز می تواند خطرات بسیاری را در پی داشته باشد و حتی در مواردی جان افراد را بگیرد.

این بیماری در واقع به معنی مرض قند می باشد. با تحقیقات و آزمایش های مختلفی که توسط پزشکان در سراسر جهان صورت گرفت دریافتیم که افرادی که به دیابت دچار هستند ترشح انسولین در بدن آن کم تر از مقدار لازم است و نمی تواند قند خون را در درجه نرمال نگه دارد و آن را محدود نماید.

توجه داشته باشید که انسولین یک ماده طبیعی است که توسط یکی از غدد مهم و حیاتی در بدن به نام غدد لوزالمعده ساخته می شود و به سمت خون هدایت می شود تا قند خون را کنترل نماید.

آیا دیابت درمان می شود؟

بیماری دیابت قادر است تمامی سنین را درگیر خود نماید، بدین منظور بهتر است با این بیماری به طور کامل آشنا شوید و در صورت بروز علائم آن فورا به یک پزشک معتبر مراجعه نمایید تا درمان شما فورا آغاز شود و شدت نیابد. در صورتی که دیر به پزشک مراجعه شود ممکن است افراد جان خود را از دست بدهند.

اگر می خواهید با انواع دیابت آشنا شوید کافی است با ما تا پایان این قسمت از مقاله همراه بمانید.

دیابت,قند خون,دیابت,

انواع دیابت

1: دیابت نوع یک

یکی از شایع ترین دیابت ها، دیابت نوع یک تلقی می شود که می تواند خطرات بسیاری را به همراه داشته باشد. افرادی که این دیابت دچار هستند، معمولا بدن آن ها ضعیف و لاغر تر می باشد و رده های سنی جوان، کودک و نوجوان بیش تر از بقیه سنین به این دیابت مبتلا می گردند. این افراد در واقع به دلیل تخریب سلوول های ترشح کننده انسولین با این بیماری مواجه می شوند.

علائم دیابت نوع یک عبارت اند از: مصرف بیش از اندازه نوشیدنی ها به خصوص آب، کاهش وزن شدید و دفع بیش از اندازه ادرار، تهوع، تنگی نفس، استفراغ و بی حالی.

افرادی که به دیابت نوع یک دچار می شوند، باید حتما با مشورت پزشک معالج شان از انسولین استفاده کنند تا علائم موجود در آن ها فروکش نماید. اگر شما هم از افرادی هستید که مشکوک به این نوع دیابت می باشید، به شما پیشنهاد می کنیم تا آزمایش قند خون را به تاخیر نیندازید و جواب آن را همراه با پزشک تان بررسی نمایید.

 

2: دیابت نوع دو

از دیگر دیابت ها، می توان به دیابت نوع دو اشاره نمود. این دیابت معمولا بین افراد مسن و میان سال مشاهده می شود و کسانی که به آن دچار هستند دارای اندام نسبتا چاقی می باشند. علامت های موجود در دیابت نوع دو عبارت اند از: مصرف بیش از حد نوشیدنی ها به خصوص آب، دفع بیش از اندازه ادرار، کاهش وزن، اختلال در بینایی و بی حالی.

از آن جایی که بروز علائم در افرادی که به دیابت نوع دو دچار هستند، بسیار کم می باشد توصیه می شود تا کسانی که سن آن ها بالای 45 سال است حتما به صورت مداوم و سه سال یک بار به انجام آزمایش قند خون بپردازند.

قند خون,دیابت,قند خون,

3: دیابت بارداری

آخرین نوع دیابتی که در این قسمت از مقاله می خواهیم برای شما شرح دهیم، دیابت بارداری نام دارد. دیابت در زنان در هفته بیستم بارداری رخ می دهد و علائم خاصی را در بر ندارد.

دقت داشته باشید که ای نوع دیابت با زایمان رفع می گردد و خطری را در پی نخواهد داشت. اگر می خواهید از بیماری دیابت بارداری در خود آگاه شوید، می بایست در ماه ششم بارداری اقدام به انجام آزمایش قند خون نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *