چند راهکار برای سفید شدن دندان ها

دندان,دندانپزشکی,سفیدی دندان
سپتامبر 18, 2021 علمی by مدیر سایت

امروزه تمامی افراد به دنبال داشتن دندان هایی زیبا و سفید هستند تا بتوانند با خیالی راحت و به دور از خجالت در جمع ها لبخند خود را حفظ نمایند. با پیشرفت علم ترفند های گوناگونی توسط پزشکان برای سفید کردن دندان ها مطرح گردیده است که افراد می توانند با توجه به نیاز خود و مشورت پزشک معالج شان یکی از این راه ها را برای سفید کردن دندان های خود انتخاب نمایند.

اگر شما هم با سوالاتی همچون چگونه دندان را سفید کنیم، مواجه می شوید کافی است با ما تا پایان این مقاله همراه بمانید و از روش های متنوع سفید کردن دندان ها آگاه شوید.

دندان,دندانپزشکی,سفیدی دندان,

معرفی چند روش برای سفید کردن دندان ها

بلیچینگ دندان ها در کلینیک های دندان پزشکی

یکی از روش های سفید کردن دندان ها، بلیچینگ دندان است که معمولا در کلینیک و مطب های معتبر قابل انجام می باشد. بدین منظور پزشکان مواد سفید کننده و نسبتا قوی را در شرایط بسیار خاص همراه با یک لیزر نوری و در حرارت بالا بر روی دندان های بیمار گذاشته و اقدام به پاک کردن آن ها می نمایند.

لازم به ذکر است که این روش از سفید کردن دندان ها، یک شیوه فوری می باشد و در 30 الی 60 دقیقه قابل انجام است.

استفاده از خمیر دندان های سفید کننده

روش دیگری که عموم مردم می توانند از آن استفاده نمایند، استفاده از خمیر دندان های سفید کننده مختلف در بازار است. در فرمولاسیون خمیر دندان های سفید کننده از پراکسید کاربامید و پراکسید هیدروژن استفاده می گردد که این دو مواد به سفید و روشن نمودن دندان ها کمک شایانی می نمایند.

دقت داشته باشید که این روش نیازمند مدت زمان معین و نسبتا طولانی است و نمی توان با یک بار استفاده توقع دندان های بسیار سفید را داشت.

سلامت دندان,دندان,دندانپزشکی,

استفاده از دهان شویه های سفید کننده

از دیگر روش های سفید کردن دندان ها، می توان به استفاده از دهان شویه های سفید کننده اشاره نمود. همانطور که چندی قبل ذکر شد، پراکسید هیدروژن یک ترکیبی است که می تواند به روشن شدن دندان ها کمک کند و رنگ آن ها را شفاف تر نماید.

در اکثر دهان شویه های سفید کننده، از ترکیب پراکسید هیدروژن استفاده می شود، که البته این روش هم نیازمند تداوم و استمرار می باشد.

استفاده از تری های سفید کننده

ممکن است بسیاری از افراد با تری های سفید کننده آشنایی کافی را نداشته باشند، بدین منظور ابتدا به معرفی آن خواهیم پرداخت.

به نوعی گارد و قاب دندان که دارای ژل های سفید کننده و مخصوص هستند، تری سفید کننده می گویند. در ساختار و فرمولاسیون این ژل ها معمولا از مواد سفید کننده همچون ترکیبات پراکسیدی استفاده می گردد. تری های سفید کننده را می بایست در ساعاتی از روز بر روی دندان ها در مدت زمان معینی قرار داد که می توانید برای اطلاع از مدت استفاده آن با یک پزشک کار بلد مشورت نمایید.

سفیدی دندان,سلامت دندان,دندان,

استفاده از نوار و ژل های سفید کننده دندان

آخرین روشی که در این مقاله می خواهیم برای شما شرح دهیم، استفاده از نوار و ژل های سفید کننده است. این ژل ها نیز مانند دهان شویه ها و خمیر دندان های سفید کننده حاوی مواد پراکسیدی هستند که به روشن شدن رنگ دندان ها کمک شایانی می نمایند و بر روی یک نوار نازک و بی رنگ قرار می گیرند.

برای استفاده درست و اصولی از این نوار ها می توانید قسمت توضیحات آن را به دقت مطالعه کنید و سپس به استفاده از آن بپردازید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *