صرفه جویی در مصرف باتری موبایل

طرز نگهداری از باتری موبایل,نگهداری باتری موبایل
مارس 17, 2021 علمی by مدیر سایت

نگهداری باتری موبایل، به دلیل نقش مهم تلفن همراه در زندگی روزمره ما، اهمیت زیادی دارد. امروزه، از موبایل در همه زمینه ها مانند تحصیل، آگاهی از احوال اطرافیان و به خصوص کشور های دیگر و … استفاده می شود.

موبایل ها بعد از گذر زمان به دلایل فراوانی مثل آسیب دیدن باتری، نصب برنامه های سنگین بر روی تلفن، اشتباه شارژ کردن باتری و علل متفاوت دیگر، نمی توانند مانند اوایل شارژ را به خوبی در خود نگه دارند و مصرف کننده را مجبور به حداقل یک بار شارژ کردن گوشی در طی روز می کنند.

با توجه به اهمیت این موضوع، برخی از راه حل های صحیح طرز نگهداری از باتری موبایل را به شما آموزش می دهیم:

برنامه های اضافی را پاک کنید.

در تلفن همراه بسیاری از ما، برنامه هایی وجود دارند که ممکن است هیچ گاه مورد استفاده قرار نگیرند! این برنامه ها، علاوه بر اشغال کردن حافظه داخلی گوشی، باتری را نیز به سرعت خالی می کنند و حتی موجب آسیب دیدن آن هم می شوند.

بهترین کار برای نگهداری باتری موبایل، این است که این برنامه ها و به خصوص بازی هایی که حجم زیادی دارند را برای همیشه پاک کنید. بعد از انجام این عمل، گوشی تان شارژ را برای مدت طولانی تری نگه می دارد.

طرز نگهداری از باتری موبایل,نگهداری باتری موبایل,طرز نگهداری از باتری موبایل,

تصویر پس زمینه مناسبی را انتخاب کنید!

افراد زیادی و به خصوص نوجوان ها، تصویر های متحرک و یا عکس هایی که رنگ روشنی دارند را به عنوان پس زمینه خود ترجیح می دهند. اگر شما هم بخشی از این گروه هستید، بهتر است جهت حفظ باتری موبایل تان، از تصویر های تیره استفاده کنید.

این گونه تصاویر، در کم شدن مقدار باتری و شارژ موبایل نقش زیادی دارند و شما را از وصل بودن همیشگی گوشی تان به شارژر تا حد زیادی نجات می دهند!

از حالت پرواز غافل نشوید.

در بعضی روز ها و به علت های مختلف، تمایلی به صحبت کردن و دریافت پیام از کسی نداریم. حتی در بعضی موارد، در مکان حضور ما آنتن به خوبی کار نمی کند و دائم قطع و وصل می شود. بهترین کار در این اوقات، فعال کردن حالت هواپیما می باشد.

استفاده از این روش، علاوه بر آرام کردن ذهن ما، از باتری موبایل مان هم محافظت و شارژ را برای زمان بیش تری حفظ می کند.

ویبره گوشی را غیر فعال کنید.

یکی دیگر از بهترین راه ها جهت افزایش طول عمر باتری گوشی، غیر فعال کردن ویبره و استفاده از حالت بی صدا می باشد. با روشن بودن اینترنت، پیام های زیادی از شبکه های اجتماعی مختلف دریافت می شوند که با هر پیام، ویبره گوشی به صدا در می آید.

این حالت، باتری را به شدت تحت تاثیر قرار داده و باعث خالی شدن آن زود تر از زمان معمول می شود. در مواقعی که به آگاه شدن از هر پیام نیازی ندارید، بهتر است از حالت بی صدا گوشی خود استفاده کنید و باتری تان را نجات دهید!

علاوه بر آن، صفحه نمایش گوشی نیز گاهی اوقات در صورت وارد کردن رمز اشتباه و … اتوماتیک می لرزد که با جستجو در تنظیمات، می توانید آن را غیر فعال کنید.

نگهداری باتری موبایل,طرز نگهداری از باتری موبایل,نگهداری باتری موبایل,

نور صفحه نمایش را در کم ترین مقدار قرار دهید.

استفاده از صفحه نمایش موبایل با نور زیاد به خصوص در شب؛ علاوه بر آسیب به چشم ها، موجب خالی شدن باتری گوشی هم می شود.

برای حفاظت از سلامت خود و نگهداری باتری موبایل تان، هر چه زود تر نور صفحه را کاهش دهید و از هزینه زیاد خرید یک باتری نو برای تلفن همراه تان رهایی یابید! خوشبختانه گوشی هایی که اخیرا وارد شده اند، با توجه به روشنایی موقعیت مکانی شما نور خود را تنظیم می کنند.

تلفن همراه خود را درست شارژ کنید!

همه ما گاهی اوقات به علت تنبلی، عدم دسترسی به شارژر و پریز برق و مانند این ها، از شارژ کردن باتری گوشی در زمان مناسب جلوگیری و تا هنگام خاموش شدن از آن استفاده می کنیم! ادامه دادن این رویه، به مرور نگهداری باتری موبایل را به طرز غیر قابل باوری کاهش داده و به آن آسیب می رساند.

سعی کنید تا قبل از رسیدن درصد شارژ به 20 آن را به شارژر وصل کنید و تا قبل از کامل شدن شارژ آن یعنی 100 درصد شدن، آن را از برق بکشید. اگر به این شیوه عمل کنید، طول عمر باتری گوشی تان افزایش می یابد.

از شارژر های اصلی استفاده کنید.

شارژر ها در گذر زمان در صورت استفاده نامناسب مانند کشیدن آن ها و … دچار مشکل می شوند و ممکن است زمان زیادی برای شارژ کردن گوشی مصرف کنند. برخی افراد در این مواقع، از شارژر های اطرافیان خود و یا برخی شارژر های نامرغوب موجود در بازار، بهره می برند.

شارژ کردن گوشی با کابل و شارژر اصلی و رعایت کردن سایر اصول، باعث کاهش عمر باتری تلفن همراه شما نمی شوند. بنا بر این تا حد امکان از شارژر اصلی موبایل خود استفاده کنید.

با توجه به شرایط جامعه، داشتن یک تلفن همراه خوب با یک باتری سالم، یکی از اساسی ترین نیاز های همه افراد به شمار می رود. برای نگهداری باتری موبایل تان، تمام موارد بالا را رعایت کنید و در صورت امکان، از راهنمایی های یک متخصص نیز بهره ببرید تا گوشی سالمی داشته باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *