نکات مهم در مورد لنگرهای شغلی شین

لنگرگاه شغلی,لنگرهای شغلی شین
فوریه 6, 2021 علمی by مدیر سایت

لنگرهای شغلی شین شاید اصطلاحی باشد که خیلی از افراد با آن نا آشنا هستند. در زمان های گذشته معمولا افراد هنگامی که شغلی را انتخاب می کردند تا زمان بازنشستگی به همان شغل مشغول بودند . اما امروزه استخدام دائمی در یک ارگان مفهومی ندارد و نمی توانید برای همیشه به کارفرمای خود تکیه نمایید. در واقع اگر بخواهید آینده روشنی داشته باشید و پیشرفت کنید باید خودتان برنامه ریزی و مدیریت شغلی مناسب داشته باشید تا بتوانید به اهداف خود دست یابید.

معرفی لنگرگاه شغلی

منظور از پیشرفت شغلی این نیست که فقط درون حوزه سازمانی که مشغول به فعالیت هستید به کسب دانش و مهارت بپردازید. بلکه باید انعطاف پذیر باشید و میزان مهارت های خود را در زمینه های مختلفی افزایش دهید تا بتوانید به سمت مشاغل جدید بروید و یا اینکه در حوزه شغلی خود بهترین باشید.البته برای این منظور باید ابتدا هدفتان مشخص باشد و سپس از طریق خلاقیت و نوآوری و یا تداوم و ثبات در کارها بتوانید به اهداف خود دست یابید. به عبارتی برای دست یابی به این هدف باید تعیین نمایید که انجام چه کاری برای شما لذت بخش تر خواهد بود که در علم روانشناسی آن را هشتگ لنگرگاه شغلی معرفی می کنند.

لنگرگاه شغلی,لنگرهای شغلی شین,لنگرگاه شغلی,

مفهوم نظریه لنگرهای شغلی شین

برای تعریف لنگرگاه شغلی نیاز است که ابتدا نظریه شین را بتوانید به خوبی درک کنید. بر اساس این نظریه هر فردی دارای یک لنگر شغلی ویژه می باشد که با تعیین آن می تواند مناسب ترین شغل را با توجه به روحیات، تخصص و علاقه مندی های خود بیابد. فرض کنید فردی که به مدیریت علاقمند است می تواند در صنایع و مشاغل مختلفی به فعالیت بپردازد. نظریه شین معتقد است مهم ترین کار انتخاب موضوع مورد علاقه می باشد و بعد یافتن شغلی متناسب با آن است که بتواند شما را به بالاترین حد رضایت مندی برساند. هنگامی که این اهداف را مشخص نمودید آنگاه باید برای مسیر شغلی خود یک برنامه ریزی عالی داشته باشید تا بتوانید به اهداف خود و پیشرفتی قابل توجه دست یابید.

لنگرگاه های شغلی شین شامل چه مواردی است؟

لنگرهای شغلی شین دارای 8 لنگر اصلی و مهم است که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم.

  • تکنیکی- کارکردی

این لنگرگاه شغلی به این موضوع اشاره دارد که افراد تکنیکی هنگامی که در کاری مهارت پیدا می کنند انگیزه شان برای انجام آن کار افزایش می یابد. به عبارتی چنین افرادی از طریق توسعه مهارت هایشان است که رشد و پیشرفت می کنند. افراد کارکردی از کار کردن در هر سازمان یا صنعتی که امکان استفاده از مهارت ها یشان وجود داشته باشد لذت می برند و همواره سعی دارند که مهارت های خود را در معرض نمایش همگان قرار دهند.

  • مدیریت عمومی

افرادی که دارای گرایش مدیریت عمومی هستند، تخصص را نوعی محدودیت محسوب می کنند و در واقع فقط به دنبال استخدام و جذب افرادی هستند که تخصص داشته باشند. به عبارتی چنین افرادی از مدیریت و برقراری ارتباط با دیگران و همچنین آموزش دادن بسیار لذت می برند و به آن علاقمند هستند. این افراد گزینه های بسیار مناسبی برای رهبری و مدیریت در سازمان ها و صنایع مختلف هستند.

  • امنیت- ثبات

از دیگر لنگرهای شغلی شین امنیت و ثبات است. این افراد ریسک پذیری بسیار پایینی دارند و بیشتر محیط های آرام را می پسندند. آن ها بیشتر به دنبال فعالیت در سازمان هایی هستند که مسئولیت هایی تعریف شده و ساختار یافته دارند و کمتر ترجیح می دهند که شغل خود را تعویض کنند بلکه به دنبال بازنشستگی در یک شغل خاص هستند.

لنگرهای شغلی شین,لنگرگاه شغلی,لنگرهای شغلی شین,

  • خود مختاری- استقلال

این افراد بیشتر ترجیح می دهند که استقلال کاری داشته باشند و در مشاغلی مشغول به فعالیت شوند که بتوانند قوانین خود را پیاده سازی نمایند. آن ها معمولا هر کاری که آغاز می کنند از ابتدا تا انتها بر روی آن کنترل و نظارت دارند. بهترین شغل ها برای افراد خود مختار شغل هایی است که امکان انجام آن ها به تنهایی وجود داشته باشد مانند کارهای پروژه ای و قراردادی.

  • خدمت رسانی

یک لنگرگاه شغلی خدمت رسانی است. افرادی که در این لنگر هستند تمایل فراوانی به خدمت رسانی دارند. معمولا این افراد به هدف کاری که به آن ها سپرده می شود اهمیت بیشتری می دهند تا خود کار و در واقع ارزش هایشان بیشتر برای آن ها اهمیت دارد. معمولا سازمان هایی که در حوزه خدمت رسانی فعالیت دارند مانند پرستاری، مشاوره و .. بهترین مکان برای فعالیت این افراد می باشد.

  • خلاقیت کار آفرینانه

این افراد بسیار خلاق و پر انرژی هستند و همواره به دنبال آغاز کسب و کارهای جدید هستند. این افراد دارای خصوصیاتی کاملا مخالف با افراد خود مختار هستند و اهمیت بسزایی به مالکیت و استخدام افراد با استعداد می دهند. معمولا چنین افرادی صاحبان مشاغلی هستند که موفقیت خود را در ثروتمند شدن می دانند و همیشه پویا و فعال هستند.

  • سبک زندگی

این افراد کار و زندگی را کاملا از یکدیگر جدا نموده و سعی می کنند که کاری را انتخاب نمایند که بتوانند میان این دو تعادل برقرار نمایند. این افراد بیشتر کارهای نیمه وقت را ترجیح می دهند.

  • چالش خالص

افراد این لنگرگاه شغلی به شدت عاشق رقابت و چالش هستند. این افراد به دلیل روحیه ای که دارند همواره به دنبال تغییرات هستند و کار خود را تغییر می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *