10 اشتباه رایج در مورد باتری تلفن همراه

باتری تلفن همراه,باتری گوشی,باتری موبایل

10 اشتباه رایج در مورد باتری تلفن همراه

باتری موبایل از مسائل مهم برای افرادی که قصد خرید گوشی موبایل را دارند محسوب می شود. پس در نتیجه با باور های غلطی که در ادامه مطلب با آن ها آشنا می شوید را انجام ندهید.

اتصال طولانی مدت گوشی به شارژ باعث منفجر شدن باتری می شود

اکثر کاربران بر این باورند که اگر باتری گوشی خودشان را برای مدت طولانی به شارژ متصل کنند باعث منفجر شدن باتری آن ها می شود در حالی که چنین چیزی صحیح نیست چرا که زمانی باتری موبایل شما 100درصد شارژ شود به طور خودکار گوشی شما دریافت انرژی از جانب شارژر را متوقف می کند که باعث هیچگونه آسیبی به موبایل شما نمی شود یعنی زمانی که باتری گوشی 100درصد شد دیگر انرژی از شارژر به گوشی منتقل نمی شود. بنابراین چنین گفته های صحت ندارد و شارژ طولانی مدت باعث انفجاری نخواهدشد.

باتری تلفن همراه,باتری گوشی,باتری موبایل,

برای شارژ مجدد گوشی باید شارژ آن کامل خالی شود

این باور نیز صحتی ندارد این مورد در مورد گوشی های قدیمی صحیح است چرا که باتری آن ها نیکل کادمیوم یا نیکل هیدرید فلز بوده که اگر قبل از شارژ به طور کامل خالی نشوند ظرفیت اصلی خودشان را از دست می دهند. اما در باتری موبایل خوب داستان متفاوت است چرا که جنس باتری آن ها از لیتیوم یونی است که بیشتر عمر باتری را دربین تمام باتری ها دارند این نوع باتری بالعکس قبل از خالی شدن کامل باید شارژ شود تا آسیب نبیند.

 هیچوقت از گوشی در حال شارژ استفاده نکنید

داستان های ترسناکی در این باره وجود دارند برخی بر این باورند که اگر از گوشی در حال شارژ استفاده کنید ممکن است گوشی آتش بگیرد هرچند که عموم مردم به این باور غلط رسیده اند که استفاده از گوشی در حال شارژ باعث می شود تاثیر منفی بر کیفیت شارژ کردن دستگاه شان بگذارد. اما واقعیت این است در صورتی که از یک شارژر استاندارد استفاده می کنید دیگر نگران این مسئله نباشیدچرا که باتری موبایل خوب با استفاده آن در حال شارژ آسیبی نخواهددید.

استفاده از شارژر اصل برای گوشی الزامیست!

این نوعی باور اشتباه است که بین مردم جا افتاده است البته که این به نفع تولید کنندگان گوشی و لوازم جانبی آن ها است. بسیاری از شما حتما روی کاتالوگ های گوشی تان دیده اید که نوشته شده حتما از شارژر اصلی گوشی استفاده کنید در واقع این مورد اصلا صحیح نیست و بحث سلامت باتری موبایل شما مطرح نیست بلکه شرکت ها می خواهند برای خرید لوازم جانبی گوشی شما را تشویق کنند. هر شارژی که بتواند گوشی شما را شارژ کند مناسب است و استفاده از آن آسیبی ب گوشی شما نخواهد زد.

شارژ های مدام و استفاده زیاد از گوشی باعث کاهش طول عمر باتری می شود

ممکن است استفاده زیاد از گوشی و تبلت به خالی شدن باتری آن ها منجر شود. اما به معنای آسیب زدن به باتری گوشی نمی باشد علاوه بر این زمانی که شارژ موبایل تمام می شود می توانید برای شارژ مجدد اقدام کنید بدون اینکه گوشی شما کوچک ترین آسیبی ببیند در واقع این استفاده از گوشی با شارژ کمتر از 10 درصد است که باعث صدمه دیدن باتری موبایل می شود.

شبکه 4G شارژ بیشتری را مصرف می کند

برخی بر این باورند که شبکه 4G بیشتر از3G یا2G باتری موبایل را مصرف می کند که این باور کاملا اشتباه است. البته اینکه از قابلیت اینترنت و دیتا سیم کارت استفاده گردد، باعث مصرف شارژ باتری گوشی می شود امری غیر قابل انکار و صحیح است.

بلوتوث و وای فای تاثیر زیادی روی مصرف شارژ باتری دارند

اکثر کاربران تصور می کنند که بلوتوث و وای فای می توانند مصرف باتری زیادی داشته باشند باتری موبایل خیلی زودتر از حالت عادی خالی می شود اما این مسئله هم باوری غلط و اشتباه در مورد باتری گوشی می باشد.

با استفاده از برنامه های app Killer یا پاک کردن برنامه های پس زمینه در مصرف باتری صرفه جویی کنید

یکی دیگر از باورهای اشتباه و کذب که متاسفانه بیشتر از هر باور در حال گسترش است app Killer برنامه هایی هستند که دائما در حال پاک کردن پس زمینه هستند نه تنها کمکی به کاربران نمی کنند بلکه وضع را خراب تر هم می کنند. اگر شما جز افرادی هستید که دائما برنامه های پیش زمینه را متوقف می کنید یا برنامه های اخیری که در مالتی تسکینگ هستند را پاک می کنید منابع زیادی را ازدست می دهید به جای اینکه آن ها را ذخیره کنید.

شارژ کردن باتری گوشی در شب مضر است

یکی از باور های اشتباه قدیمی شارژ کردن باتری موبایل در شب است. در زمان های گذشته باتری های لیتیوم که مدت زیادی در برق بودند داغ کرده و کمی صدمه می دیدند که باعث کم شدن ظرفیت آن ها می شد اما گوشی های حال حاضر به طرز عجیبی هوشمندند.

شارژ کردن گوشی با لپ تاپ یا پاوربانک باعث آسیب آن می شود

اکثر مردم بر این باورند که اگر گوشی را با لپ تاپ یا پاور بانک شارژ کنیم به باتری آسیب وارد می شود اما این مسئله صحت ندارد و لپ تاپ و پاوربانک دقیقا نقش شارژر را ایفا می کنند که آسیبی به باتری وارد نمی شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *