حفاظت جیمیل از هک شدن

جلوگیری از هک جیمیل,محافظت از جیمیل

این روزها هک شدن جیمیل یکی از شایع ترین اخباری است که می شنویم. هر چند که با پیشرفت تکنولوژی کاربران اینترنتی نیز رمزهای قوی تری برای محافظت از جیمیل خود انتخاب می کنند و با استفاده از روش های مختلف به امنیت آن می افزایند. اما باز هم شاهد چنین مسائلی هستیم. متاسفانه کاربران اینترنتی توجه چندانی به آدرس وب سایت هایی که از آن ها استفاده می کنند ندارند و بدون دقت به این موضوع در هر سایتی آدرس جیمیل خود را وارد می نمایند که فرصت مناسبی برای هکرها فراهم می شود و به این طریق می توانند به سرعت جیمیل ها را هک کنند و به اطلاعات آن ها دسترسی داشته باشند. اگر می خواهید با روش های جلوگیری از هک شدن جیمیل بیشتر آشنا شوید تا پایان با ما همراه باشید.

چرا امنیت جیمیل بسیار اهمیت دارد؟

جیمیل در واقع کلید هویت آنلاین هر شخصی است و باید آن را کنترل نماید. تمامی اطلاعات یک کاربر در جیمیل آن موجود می باشد و اگر یک هکر بتواند به آن دسترسی پیدا کند به راحتی می تواند به سرقت اطلاعات و هویت کاربر بپردازد. به همین دلیل باید در انتخاب رمز و آدرس جیمیل دقت نمود و همانند امنیت حساب بانکی توجه ویژه ای به آن داشت تا از هر گونه آسیب پذیری به دور باشد.

جلوگیری از هک جیمیل,محافظت از جیمیل,جلوگیری از هک جیمیل,

روش هایی برای جلوگیری از هک شدن جیمیل

به منظور جلوگیری از هک جیمیل روش های مختلفی وجود دارد که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره نمود.

پرهیز از چک کردن جیمیل در مکان های عمومی

با چک کردن جیمیل در مکان های عمومی خطر هک شدن آن به میزان قابل توجهی افزایش می یابد. همچنین اگر از رایانه های غیر شخصی در چنین محیط های استفاده می کنید و برای رسیدگی به کارهای خود رمز جیمیل و آدرس آن را وارد می نمایید باید این کار را با وسواس و دقت بیشتری انجام دهید، زیرا خطر کی لاگرها در کمین شماست. کی لاگرها در واقع برنامه ها و نرم افزارهایی هستند که همه حروفی که کاربران تایپ می کنند را به یک فایل متنی تبدیل کرده و به یک آدرس ایمیل می فرستند. متاسفانه کاربران نمی توانند از وجود این برنامه باخبر شوند زیرا کی لاگر کار خود را به صورت مخفی انجام می دهد.

تمامی ایمیل هایی که دریافت می کنید یک نسخه از آن در اکانتی دیگر کپی نمایید

یکی دیگر از روش های جلوگیری از هک جیمیل کپی کردن یک نسخه از تمامی ایمیل های دریافتی در اکانتی دیگر است. با این کار حتی اگر برنامه های کی لاگر بر روی یک سیستم فعال باشند شما یک اکانت پشتیبان جیمیل دارید و اکانت اصلی تان مورد حمله کی لاگرها قرار نمی گیرد. در ساخت جیمیل پشتیبان توجه داشته باشید که یک رمز عبور یکسان با اکانت دیگرتان برای آن انتخاب ننمایید.

  • هرگز بر روی لینک های دروغین کلیک نکنید

برخی از وب سایت ها دارای قوانین خاصی نیستند و به راحتی به تمامی افراد اجازه می دهند که آدرس جیمیل های ساختگی را برای فعالیت های سود جویانه خود در سایت به اشتراگ بگذارند. این سایت ها برای هکرها فرصت مناسبی است که سریع تر به اهداف خود برسند. بنابراین با لینک هایی که در سایت های مختلف مواجه می شوید دقت کنید و سریعا بر روی آن ها کلیک نکنید، زیرا ممکن است دروغین باشند وهکرها با کلیک شما بر روی لینک جیمیل تان را هک نمایند.

محافظت از جیمیل,جلوگیری از هک جیمیل,محافظت از جیمیل,

  • کنترل فعالیت های جیمیل در فواصل زمانی مشخص

جیمیل دارای قابلیت های مختلفی است که یکی از آن ها امکان بررسی و کنترل تمامی فعالیت هایی است که طی چند مدت گذشته انجام داده اید. با این کار و چک نمودن قسمت Details می توانید مشاهده کنید که در چه تاریخ هایی با استفاده از چه IP آدرس و از چه کشوری از جیمیل تان استفاده کرده اید. اگر در میان IP ها مورد مشکوکی یافتید که آدرس آن با آدرس IP شما متفاوت بود به راحتی می توانید آن را حذف و تمامی فعالیت هایش را به حالت تعلیق دربیاورید.

  • انتخاب رمز ورود و پسوردهای سخت

برای جلوگیری از هک جیمیل یکی از کارهای ساده ای که می توانید انجام دهید این است که از انتخاب رمزهای ساده که به راحتی افراد هکر می توانند آن را حدس بزنند و پیش بینی کنند بپرهیزید. در واقع باید انتخاب پسورد را با دقت بیشتری انجام دهید و پسوردی را بگذارید که تنها خودتان آن را بدانید و سایر افراد به راحتی نتوانند آن را بیابند.

سخن پایانی

برای محافظت از جمیل روش ها و تکنیک های فراوانی وجود دارد که روز به روز بر تعداد آن ها افزوده می شود. از این رو به شما توصیه می کنیم که به منظور تامین امنیت جیمیل خود از جدیدترین روش های محافظت از آن استفاده نمایید تا از هر گونه آسیب احتمالی جلوگیری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *