نکات مهم در مورد گوگل دوپلکس و کاربردهای آن

کاربردهای گوگل دوپلکس,گوگل دوپلکس,گوگل دوپلکس چیست
نوامبر 21, 2020 تکنولوژی by mis.hoseinpour

گوگل دوپلکس یک فناوری انقلابی با هدف ایجاد مکالمات طبیعی بین انسان و رایانه و پروژه جدیدی از Google است که به کاربران امکان می دهد از طریق تلفن اقدام به رزرو رستوران و غیره کنند. Google Duplex از زمان آغاز به کار خود در ماه مه 2018 در حال آزمایش بوده و اگر چه گوگل قول داده “با روشی آهسته و سنجیده” با این فناوری روبرو شود؛ اما در حال حاضر در 48 ایالت آمریکا به کار گرفته می شود و قرار است در سطح بین المللی گسترش یابد. با این تعاریف، به جای اینکه کاربر مستقیماً با کارمند رستوران یا غیره صحبت کند، Google Duplex با کمک Google Assistant (گوگل اسیستنت)، به جای او صحبت می کند. این کار را با صدایی مبتنی بر هوش مصنوعی، اما شبیه به صدای انسان انجام می دهد.

در این مقاله شما را با کاربردهای گوگل دوپلکس و چیستی آن آشنا می کنیم.

کاربردهای گوگل دوپلکس,گوگل دوپلکس,گوگل دوپلکس چیست,

گوگل دوپلکس چیست؟

یک هدف دیرینه تعامل انسان و کامپیوتر این بوده که مکالمه طبیعی با رایانه ها برقرار شود. در سال های اخیر، ما شاهد انقلابی در توانایی کامپیوتر برای درک و تولید گفتار طبیعی، به ویژه با استفاده از شبکه های عصبی عمیق (به عنوان مثال جستجوی صوتی (Google بودیم. امروزه گوگل دوپلکس، فناوری جدیدی برای انجام مکالمات طبیعی برای شکل گیری کارهای “دنیای واقعی” از طریق تلفن، را اعلام کرده است. این فناوری به سمت تکمیل وظایف خاص مانند برنامه ریزی قرارها هدایت می شود. برای چنین وظایفی سیستم، مکالمات را تا حد ممکن طبیعی می کند، و به افراد اجازه می دهد بدون اینکه خود را با ماشین وفق دهند، به طور معمولی صحبت کنند. Google Duplex در کنفرانس توسعه دهندگان Google I / O در مه 2018 توسط مدیر عامل شرکت Sundar Pichai معرفی شد.

گوگل دوپلکس یک عامل چت هوش مصنوعی (AI) است که می  تواند کارهای کلامی خاصی مانند رزرو یا قرار ملاقات را از طریق تلفن انجام دهد. Duplex، که از درک زبان طبیعی (NLU) و تولید زبان طبیعی ( (NLGبرای انجام یک مکالمه دو طرفه استفاده می کند، استنباط ها و مکث ها را به گونه ای واقعی در خود جای داده است که شخصی که به آن گوش می دهد، می تواند مکالمه انسان با رایانه را به اشتباه گفتگوی انسان به انسان تصور کند. صدای گوگل دوپلکس حتی کلماتی مانند “ام” را بیان کرده و مکث می کند تا صدای آن را بیشتر به یک انسان واقعی نشان دهد. سیستم Duplex برای انجام مستقل کارها طراحی شده است اما در صورت عدم توانایی برنامه برای انجام وظیفه، توانایی سیگنال دادن به یک اپراتور انسانی را دارد. رابط صوتی Duplex به قدری واقع گرایانه بوده که به دلیل ایجاد یک تجربه کاربری غیرمعمول مورد انتقاد قرار گرفته است. در پاسخ، گوگل اعلام کرد که قصد دارد یک ویژگی افشای داخلی را در اختیار شما قرار دهد که وقتی انسان با یک عامل هوش مصنوعی صحبت می کند، به او هشدار دهد. اکنون Duplex را به عنوان “سرویس رزرو خودکار” توصیف می کنند.

مزایای گوگل دوپلکس,کاربردهای گوگل دوپلکس,گوگل دوپلکس,

کاربردهای گوگل دوپلکس

اگر بخواهیم به کاربردهای گوگل دوپلکس اشاره کنیم باید بگوییم که در حال حاضر، می توانید از این تکنولوژی برای رزرو در رستوران یا خرید آنلاین بلیط فیلم استفاده نمایید. در آینده، این سرویس صوتی مبتنی بر هوش مصنوعی می تواند کارهای بیشتری انجام دهد؛ به عنوان مثال: می توانید برای ملاقات با پزشک خود وقت رزرو کرده یا ساعتی از روز را نزدیک یک آرایشگاه برای کوتاه کردن موهایتان تنظیم کنید.

گوگل دوپلکس چیست,مزایای گوگل دوپلکس,کاربردهای گوگل دوپلکس,

مزایای گوگل دوپلکس چیست؟

مزایای گوگل دوپلکس در برخی مشاغل بسیار زیاد است. آنها به مشتریان اجازه می دهند با کمک این سیستم رزرو کنند و خود را از آموزش به کارمندان رها می سازند. این سیستم همچنین دارای یک برنامه زمان بندی و برنامه ریزی مجدد انعطاف پذیر است. برخی از محدودیت ها در سیاست لغو وجود دارد. به عنوان مثال، اگر رزرو رستوران را لغو کنید، فقط در طی یک روز می توانید یک رزرو دیگر انجام دهید. طبق گفته گوگل، این کار برای جلوگیری از هرزنامه احتمالی تماس های لغو انجام می شود. از کاربردی ترین مزیت های این فناوری اینکه افراد کم شنوا راحت تر می توانند تماس تلفنی برقرار کنند.

یکی دیگر از مزایای گوگل دوپلکس به مشاغلی برمی گردد که به تعاملات تلفنی با مصرف کنندگان بستگی دارند، Duplex به آنها فرصتی می دهد تا تعامل مشتری را افزایش دهند. امروزه تقریباً همه مشاغل گزینه های انعطاف پذیر رزرو آنلاین را برای مشتریان ارائه می دهند. بنابراین، ابزار Google Duplex یک فرصت عالی برای افزایش فروش است.

گوگل دوپلکس,گوگل دوپلکس چیست,مزایای گوگل دوپلکس,

در انگلستان و ایالات متحده آمریکا، Duplex به کاربران کمک می کند تا بلیط سینما را از طریق وب و اندروید رزرو کنند. کاربران می توانند از طریق Google App و Google Assistant به آن وارد شوند. گوگل دوپلکس را می توان در صنعت گردشگری نیز استفاده کرد. با کمک این ابزار، مسافران می توانند بر موانع زبان غلبه کنند، زیرا دستیار Google به زبان های مختلفی کار می کند. با کمک این فناوری فوق العاده هوشمند می توانید کارهای خسته کننده را از روی شانه های خود بردارید و در وقت صرفه جویی بیشتری داشته باشید. تمام اقدامات Google Duplex شبیه انسان است و حتی می تواند بر اختلافات احتمالی غلبه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *