روش کلامی برای باز کردن قفل گوشی

انواع قفل گوشی,قفل گوشی با صدا

بعد از عرضه شدن اندروید 5 در گوشی ها ،از امکانات جدیدی که می توان در آن مشاهده کرد امکان باز کردن قفل گوشی با صدا است.

گوشی های هوشمندی که در سال های اخیر در بازار عرضه می شوند دارای امکانات و قابلیت های فوق العاده ای هستند که توانسته اند توجه کاربران زیادی را به خود جلب کنند. یکی از این امکانات که برای تامین امنیت گوشی بسیار حائز اهمیت است قفل گوشی می باشد.

در ادامه این مقاله به بررسی انواع قفل گوشی موبایل و قابلیت ویژه قفل های گوشی یا صدا خواهیم پرداخت. این مطالب آگاهی لازم را به شما در جهت استفاده از این امکان جدید و حفظ امنیت گوشی خواهد داد.

انواع قفل گوشی,قفل گوشی با صدا,انواع قفل گوشی,

انواع قفل گوشی

در ابتدا بهتر است با انواع قفل گوشی آشنا شویم. کاربران گوشی های اندروید در قسمت تنظیمات گوشی خود و در بخش امنیت آن با گزینه های مختلف قفل گوشی روبرو می شوند. گزینه هایی مثل پترن ، پسورد ، پین و در گوشی هایی با اندروید های بالاتر گزینه های اثر انگشت و اسکنر عنبیه نیز موجود می باشد.

پسورد و پین که از سال های گذشته از آن در جهت حفظ قسمت های مختلف امنیتی استفاده می شود، که پین ترکیبی از اعداد مختلف می باشد اما پسورد علاوه بر اعداد می تواند شامل حروف و علائم نیز باشد.

پترن نیز از گزینه های امنیتی مربوط به کاربران گوشی های اندروید می باشد که مناسب افرادی است که علاقه به استفاده از پسورد و پین برای حفظ امنیت گوشی خود ندارند.

در سال های اخیر در اکثر گوشی های هوشمند چه رده بالا و چه رده پایین از اسکنر و سنسور های اثر انگشت استفاده می شود که جایگاه این سنسور ممکن است بر روی صفحه نمایش گوشی یا کلید پاور و یا قسمت پشتی گوشی باشد.

این نوع قفل گوشی جزء امن ترین انواع قفل ها می باشد که امکان هک کردن آن کار آسانی نیست چرا که شناسایی اثر انگشت انسان را از سایر اشیاء متمایز می کند.

قفل دیگری که در گوشی های رده بالای هوشمند جدید ارائه شده است اسکنر عبیه چشم است. که البته این قابلیت بستگی به شرایط محیطی و زاویه قرار گیری چشم در صفحه نمایش را دارد. برای مثال ممکن است در محیط های تاریک و شب عملکرد مناسبی نداشته باشد.

قفل گوشی با صدا,انواع قفل گوشی,قفل گوشی با صدا,

قفل گوشی با صدا

قابلیت گوگل اسیستنت یا دستیار صوتی که در سالهای گذشته به گوشی های هوشمند اضافه شده است که امکانات فوق العاده جالبی را برای کاربران خود ارائه می کند.

دستیار صوتی گوگل علاوه بر پخش موسیقی یادآوری رویدادها و تاریخ های مهم و اطلاع دادن اخبار روزانه قابلیت مهم دیگری مثل باز کردن قفل گوشی به وسیله صدای خود دارد که در این روش نیازی به وارد کردن هیچ پسوردی نیست.

بعد از عرضه اندرویدهای هفت به بالا در گوشی های هوشمند، دسترسی به گوگل اسیستنت به صورت پیش فرض در اختیار کاربران قرار گرفته است. اما برای باز کردن قفل گوشی با صدای خود ابتدا باید این قابلیت را در آن فعال کنید.

برای فعالسازی قفل گوشی با صدا توسط دستیار صوتی باید برنامه google را باز کرده و گزینه منو را انتخاب و سپس به قسمت تنظیمات و بخش google assistant  مراجعه کنید.

البته دستیار صوتی از تمام زبان ها پشتیبانی نمی کند که این را باید مد نظر قرار دهید و اگر با ارسال پیام صوتی گوگل اسیستنت واکنشی را نشان نداد باید مطمئن شوید که این سرویس بروزرسانی شده است یا خیر.

بعد از بروزرسانی این ابزار گوگل، یک ویژگی که در اندروید های جدید به چشم می خورد، گزینه trusted voice  که در قسمت تنظیمات smart lock  وجود دارد.

که با فعالسازی آن تنها باید عبارت ok google  را با صدایی که از قبل در این بخش ثبت و ضبط شده بگویید تا قفل گوشی شما باز شود.

انواع قفل گوشی,قفل گوشی با صدا,انواع قفل گوشی,

نحوه فعالسازی قفل صوتی

اما برای باز کردن قفل گوشی با دستیار صوتی کافیست یک الگوی مناسب را در آن ثبت کنید و سپس باز کردن قفل صوتی را از بخش تنظیمات دستیار با انتخاب گزینه lock and security  و در ادامه گزینه  screen lock type فعال نموده که بلافاصله صفحه ای برای شما نمایش داده می شود.

که می توانید یکی از روش هایی که قفل گوشی با آن باز شود را انتخاب کرده و بعد از وارد کردن پسورد خود، گزینه smart lock  را لمس کرده و همان پسورد مرحله قبل را وارد کنید تا بتوانید صفحه  بعد را مشاهده نمایید.

حالا باید گزینه voice match  را بزنید و در اخر می توانید عبارت ok google  را در کی از گزینه ها مشاهده کنید.

بعد از انتخاب این گزینه باید پسورد خود را وارد کرده و بعد پیامی مبنی بر اینکه الگوی صوتی از نظر امنیت ضریب کمتری را دارد نمایش داده می شود آن را تایید کرده و در ادامه گزینه  retrain voice model و حالا با صدای خود کلمات  ok google تکرار کنید حالا این الگو توسط دستیار صوتی گوگل ثبت شده و می توانید از این روش برای بازکردن قفل گوشی خود استفاده کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *