چرا تلفن هوشمند داغ می کند و چگونه از آن جلوگیری کنیم

جلوگیری از داغ شدن گوشی,دلیل داغ شدن گوشی,دلیل داغ شدن گوشی چیست؟
نوامبر 14, 2020 تکنولوژی by mis.hoseinpour

سوالی که همیشه برای دارندگان گوشی های هوشمند به وجود می آید، این است که دلیل داغ شدن گوشی آنها چیست؟ در واقع علت بالا رفتن دمای تلفن های هوشمند به معنی فعالیت بیشتر آنهاست و این به خودی خود اتفاق نمی افتد. شاید در پس زمینه، برنامه های فعالی دارید که از آن بی خبرید یا در حال پخش ویدیوهای سنگین هستید. تعیین دقیق دلیل گرم شدن بیش از حد تلفن هوشمند دشوار می باشد. ممکن است دستگاه در هنگام گرم شدن، تا زمانی که بتواند خنک شود، کُند و یا خاموش گردد.

بیایید بررسی کنیم که چرا تلفن شما بیش از حد گرم می شود و چه راهکارهایی برای جلوگیری از داغ شدن گوشی وجود دارد.

چرا تلفن شما داغ می شود؟

دمای داخلی تلفن شما بر اساس دمای محیط آن است. اگر گوشی هوشمند خارج از حد معقول داغ شود، می تواند مشکلاتی مانند تخلیه باتری، خاموش شدن اجباری و حتی از بین رفتن کامل آن را تجربه کند. (واحد پردازش مرکزی تلفن شما در صورت رسیدن به دمای شدید قادر به ذوب شدن است). همچنین اگر تلفن شما به دلیل گرم شدن زیاد از حد مجبور به خاموش شدن شود، ممکن است که دوباره راه اندازی نشود.علت داغ شدن گوشی هوشمند، موارد متعددی را دربر می گیرد که در ادامه به چند مورد اشاره می کنیم.

 • خیلی وقت ها ایراد از باتری گوشی است. گروهی از برنامه ها در پس زمینه اجرا می شوند که باتری زیادی استفاده می کنند و قادرند به سرعت موجب خالی شدن آن شوند؛ و در نتیجه گوشی هوشمند داغ می کند.
 • مسئله دیگر می تواند میزان استفاده مکرر شما از تلفن باشد. اگر دائماً در حال استفاده از گوشی همراه هستید، مطلع باشید که باتری گوشی شما در حال انجام کار اضافی است که باعث افزایش درجه حرارت آن می شود.
 • نکته دیگر اینکه بعد از رسیدن شارژ گوشی به 100٪  نباید همچنان به برق وصل باشد؛ زیرا قادرست مشکلاتی به وجود بیاورد. شارژ بیش از حد می تواند دلیل داغ شدن گوشی هوشمند شما باشد.
 • زمانی که روشنایی صفحه نمایش شما بسیار زیاد است.
 • Wi-Fi یا داده گوشی شما برای مدت طولانی متصل باشد.
 • بیش از حد بازی کردن با تلفن (“فراموش نکنید که گوشی یک کنسول بازی نیست”)
 • یکی از عواملی که می تواند منجر به داغ شدن گوشی شود، عوامل خارجی هستند: به عنوان مثال قرار دادن تلفن هوشمند در معرض تابش مستقیم نور خورشید.

جلوگیری از داغ شدن گوشی,دلیل داغ شدن گوشی,دلیل داغ شدن گوشی چیست؟,

5 نکته در مورد چگونگی جلوگیری از گرم شدن بیش از حد گوشی

 1. از تابش مستقیم نور خورشید به تلفن خودداری کنید: ساده ترین راه برای جلوگیری از داغ شدن گوشی این است که تلفن خود را از نور آفتاب دور نگه دارید. آگاه باشید که تلفن شما نور و گرما را از خورشید می گیرد و آن را حفظ می کند، هرچه بیشتر در مقابل نور خورشید و گرما باقی بماند داغ تر می شود.
 2. از بالا بردن روشنایی صفحه تا آخرین میزان ممکن خودداری کنید. درست همانند اجرای برنامه های پس زمینه، افزایش روشنایی باعث می شود باتری شما بیشتر کار کند و به مراتب گرمای بیشتری ایجاد کند. در عوض، به دنبال یک پوشش ضد نور برای دستگاه خود باشید. این راه حل کم هزینه می تواند به شما کمک کند، صفحه نمایش خود را زیر نور آفتاب ببینید.
 3. برنامه های استفاده نشده را در تلفن خود خاموش کنید: برنامه های باز و بلا استفاده که در پس زمینه اجرا می شوند علت داغ شدن گوشی هوشمند هستند. راه حل فوق العاده ساده است؛ به عنوان مثال، در گوشی های IOSو اندروید کافیست دکمه خانه (هوم) را فشار دهید و برنامه ها را به سمت بالا بکشید. این مورد همچنین باعث افزایش عمر باتری تلفن خواهد شد .
 4. بدافزار: اگر به نظر می رسد تلفن شما بدون هیچ دلیلی بیش از حد داغ شده ، بدانید که مشکل جدی تری در آن وجود دارد و می تواند به این معنی باشد که پردازنده توسط بدافزار محاصره شده است.
 5. دوربین موبایل: استفاده مکرر و طولانی مدت از دوربین، دلیل داغ شدن گوشی است.

علت داغ شدن گوشی هوشمند,جلوگیری از داغ شدن گوشی,دلیل داغ شدن گوشی,

چگونه گوشی گرم خود را خنک کنیم؟

در اینجا چند نکته در مورد چگونگی خنک سازی گوشی هوشمند در صورت گرم بودن وجود دارد که به شما کمک می کند دمای آن را پایین بیاورید.

 • تلفن خود را از سایر تکنولوژی ها جدا کنید. قرار دادن گوشی، رایانه لوحی و رایانه در حال کار، در کنار هم، دلیل داغ شدن گوشی می باشد. با جدا کردن آنها به خنک شدن گوشی کمک کنید.
 • برنامه های خود را به روز نگه دارید. بسیاری از به روزرسانی های برنامه، شامل رفع اشکال است که می تواند کارایی تلفن شما را بهبود بخشد، به این معنی که انرژی کمتری از دستگاه شما مصرف خواهد کرد.
 • از تغییرات ناگهانی دما خودداری کنید. ممکن است وسوسه شوید دستگاه خود را که بیش از حد داغ شده، یک یا دو دقیقه در یخچال یا فریزر قرار دهید، اما ما آن را توصیه نمی کنیم. قرار دادن تلفن در معرض دمای شدید، اجزای سازنده را تحت فشار قرار می دهد و همچنین ممکن است در معرض خطر جمع آوری رطوبت قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *